کد خبر 107800

رئیس پلیس فتا هشدار داد؛

سردار وحید مجید گفت: با توجه به ارجاع تعداد قابل توجهی پرونده از سوی شکات در استان خراسان رضوی مبنی بر سرمایه گذاری در ارز خارجی (فارکس) و دریافت سود به شکل رمز ارز، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سردار وحید مجید گفت: با توجه به ارجاع تعداد قابل توجهی پرونده از سوی شکات در استان خراسان رضوی مبنی بر سرمایه گذاری در ارز خارجی (فارکس) و دریافت سود به شکل رمز ارز، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های مقدماتی مشخص شد مال باختگان طی آشنایی با سرمایه گذاری که خود را نماینده یکی از بانک‌های مالزی معرفی کرده بود و با پیشنهاد سرمایه گذاری در بورس خارجی و سپس اعطای سود به صورت رمز ارز آشنا شده و ضمن انتخاب طرح خود از جدول پیشنهادی به صورت هفتگی سود خود را دریافت کرده بودند.

رئیس پلیس فتا ناجا ادامه داد: این فرد تاکنون میلیاردها تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده است که مال باختگان پس از مسدود شدن حساب کاربری شان در سایت‌های موصوف و اطمینان از عدم بازگشت سرمایه خود، موضوع را با پلیس فتا در میان گذاشتند.

سردار مجید بیان کرد: با توجه به تلاش کارشناسان پلیس فتا در استان خراسان رضوی سرکرده این باندکلاهبرداری به همراه دوتن از همدستانش در مشهد شناسایی، دستگیر و به اداره پلیس منتقل شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: سرکرده این باند کلاهبرداری که شخصیت موجهی در بین مال باختگان داشت، توانسته بود مبالغ کلانی را سرمایه گذاری کند و به دنبال خود، افراد دیگری را نیز تحت عنوان زیر در این مجموعه بیاورد که آن‌ها نیز دچار ضرر و زیان مالی شده بودند.

رئیس پلیس فتا ناجا گفت: در بررسی از اموال رایانه‌ای متهم، تعدادی دستگاه pos جهت ساخت حسب یا اکانت و شارژ حساب کاربری افراد و فایل‌های صوتی پرزنت یا همان دعوت از افراد مختلف جهت حضور در این نوع سرمایه گذاری به دست آمد.

این مقام انتظامی با اشاره به احتمال دامنه دار بودن کلاهبرداری خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود شهروندان دیگری نیز با این روش گرفتار شده باشند که از مال باختگان احتمالی در سایر نقاط کشور خواهانیم جهت مشخص شدن وضعیتشان، در صورتی که تحت عناوین www.gibank.io (http://www.gibank.io/) و www.f۱.guardiancapitalalag.asia (http://www.f۱.guardiancapitalalag.asia/) سرمایه گذاری کرده اند، با در دست داشتن مستندات و شکوائیه به پلیس فتا محل زندگی خود مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه سایت‌های ذکر شده بدون پشتوانه مالی و جعلی و دائم در حال تغییر نام هستند، افزود: از کاربران فضای سایبری می‌خواهیم قبل از ورود به هرگونه سرمایه گذاری در این حوزه به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تاثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادهای اغواکننده که در حوزه سرمایه گذاری پانزی و هرمی یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌های معتبر ارائه می‌شود، قرار نگیرند.

سردار مجید خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir (http://www.cyberpolice.ir/) از به روزترین اخبار و حوادث و آموزش‌های پیشگیرانه در حوزه فضای سایبری مطلع گردند.

 

ارسال نظر

تازه ها