کد خبر 107517

هند برای اولین بار از مرگ بیش از ۴۰۰۰ نفر در یک روز به دلیل ابتلا به کووید۱۹ خبر داده است. به این ترتیب شمار جان‌باختگان از زمان همه گیری کرونا در این کشور به بیش از ۲۳۰ هزار نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، هند برای اولین بار از مرگ بیش از ۴۰۰۰ نفر در یک روز به دلیل ابتلا به کووید۱۹ خبر داده است. به این ترتیب شمار جان‌باختگان از زمان همه گیری کرونا در این کشور به بیش از ۲۳۰ هزار نفر رسیده است.

این نگرانی وجود دارد که شمار واقعی جان‌باختگان بسیار بیشتر باشد.

کمبود اکسیژن و تخت در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها از جمله دلایل افزایش مرگ و میرها عنوان شده است.

موج جدید کرونا در این کشور باعث ابتلای روزانه بیش از ۴۰۰ هزار نفر شده است.

این در حالی است که گفته شده شیوع موج دوم احتمالا تا پایان ماه جاری میلادی (ماه مه) به نقطه اوج نخواهد رسید و متخصصان خواستار برقراری محدودیت‌های قرنطینه در تمام کشور شده‌اند.

رائول گاندی، رهبر حزب کنگره، حزب مخالف دولت، از نارندرا مودی، نخست وزیر خواسته تا قرنطینه‌ای عمومی در کشور به اجرا در آورد. او گفته در غیراین صورت گسترش این ویروس برای هند و سایر کشورها می‌تواند "ویرانگر" باشد.

به گفته خبرنگاران، با گسترش ویروس به مناطق روستایی که از خدمات پزشکی و بهداشتی کمتری برخوردار هستند، آمار مرگ و میر احتمالا افزایش بیشتری خواهد داشت.

به اکثر شهرهای بزرگ نظیر دهلی و مومبای تجهیزات اضافی پزشکی مثل اکسیژن ارسال شده که بخش اعظمی از این تجهیزات از سایر کشورها اهدا شده است.

هم‌زمان سروزیر ایالت تامیل نادو در جنوب هند از امروز به مدت دو هفته در این ایالت محدودیت‌های قرنطینه اعمال کرد.

در روزهای اخیر در ایالت های کارناتاکا و کرالا هم چنین محدودیت‌هایی برای مقابله با همه گیری کرونا به اجرا درآمده است.

ارسال نظر

تازه ها