کد خبر 107409

معاون انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد:

یعقوبی گفت: در افق ۱۴۰۴ برنامه‌هایی برای افزایش ظرفیت فولاد تا ۲۵ میلیون تن است، اما این با در نظر گرفتن ۲۰ میلیون تن صادرات است. امروز زیرساخت‌های بروکراسی و حمل و نقل ما امکان تحقق این اهداف را فراهم نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وحید یعقوبی معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد درباره صادرات فولاد ایران گفت: باید دلیل کمبود صادرات را از سیاستگداران کشور بپرسید. فرصت طلایی صادراتی از اواخر سال گذشته پیش روی صنعت فولاد قرار گرفته است. ما در زمینه صادرات پتانسیل بسیار بالایی داریم و در بخش فولاد میانی به کشور‌های دنیا صادرات داریم که سال گذشته به حدود ۶ میلیون تن رسید.

او ادامه داد: برای صادرات فولاد کشور تا ۸ میلیارد دلار تا پایان سال 1400، حدود نیمی از آن را تحقق بخشیدیم. مجوز‌های صادراتی یکی از مشکلاتی بود که مانع از انجام این می‌شد. برای کالایی که بیش از ۲ برابر نیاز داخل تولید می‌شود و نباید تا این حد دغدغه مجوز برای صادرات داشته باشیم.

یعقوبی گفت: در افق ۱۴۰۴ برنامه‌هایی برای افزایش ظرفیت تا ۲۵ میلیون تن است، اما این با در نظر گرفتن ۲۰ میلیون تن صادرات است. امروز زیرساخت‌های بروکراسی و حمل و نقل ما امکان تحقق این اهداف را فراهم نمی‌کند.

 

ارسال نظر

تازه ها