کد خبر 106994

وزارت تجارت آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد که اقتصاد این کشور در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ با رشدی ۶.۴ درصدی روبرو شد که بهترین نرخ رشد اقتصادی از سه ماهه سوم سال ۲۰۰۳ تا کنون است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، واکسیناسیون گسترده و کمک‌های مالی بزرگ دولت کمک کرد تا اقتصاد آمریکا سال ۲۰۲۱ را با قدرت آغاز کند و به سطح قبل از پاندمی نزدیک‌تر شود.

وزارت تجارت آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد که اقتصاد این کشور در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ با رشدی ۶.۴ درصدی روبرو شده است.

این نرخ رشد به جز رشد اقتصادی سه ماهه سوم سال گذشته که به علت بازگشایی اقتصاد از قرنطینه ثبت شد، بهترین نرخ رشد اقتصادی از سه ماهه سوم سال ۲۰۰۳ تا کنون است.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی می‌کردند رشد اقتصادی آمریکا در این سه ماهه به ۶.۵ درصد برسد. رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به ۴.۳ درصد رسیده بود.

مارک زندی، اقتصاددانان ارشد شرکت تحلیلی مودیز می‌گوید: این نشان می‌دهد اقتصاد به خوبی رو به بهبود است. مصرف‌کننده آمریکایی با قدرت سوخت قطار اقتصاد را تأمین می‌کند و شرکت‌ها در حال سرمایه‌گذاری هستند./ مهر

ارسال نظر

تازه ها