کد خبر 106985

واعظی:

واعظی چشم‌انداز آینده اقتصاد کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت بزرگ ایران، بدون تردید روز‌های خوبی در انتظار اقتصاد کشور و معیشت مردم خواهد بود و دولت دوازدهم می‌کوشد بدون فوت وقت از هر فرصتی برای نیل به این هدف استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبرى بااقتصاد، رئیس دفتر رئیس جمهور روند مذاکرات وین را با وجود دشواری ها و اختلاف نظرموجود، مثبت و راضی کننده دانست و گفت: با وجود اینکه مذاکرات روز های سرنوشت سازی را می گذراند و دارای دشواری هایی است، اما شاهد فضای مثبتی در در وین هستیم و اگر روند با همین شکل پیش برود، شاهد پیشرفت هایی در این مذاکرات خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، به گفته واعظی تلاش دولت و تیم مذاکره کننده ایران، گفتگو در چارچوب ترسیم شده توسط مسئولان ارشد کشور و تحقق شروط بیان شده از سوی مقام معظم رهبری است و در این مسیر می کوشیم در این گفتگو ها با رعایت همه ملاحظات و قوانین و چارچوب های ابلاغی، به احیای برجام و رفع تحریم نایل آییم.

واعظی چشم انداز آینده اقتصاد کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت بزرگ ایران، بدون تردید روز های خوبی در انتظار اقتصاد کشور و معیشت مردم خواهد بود و دولت دوازدهم می کوشد بدون فوت وقت از هر فرصتی برای نیل به این هدف استفاده کند.

رئیس دفتر رئیس جمهور به سفر های منطقه ای وزیر امورخارجه اشاره و خاطرنشان کرد: همواره اعلام کرده ایم که جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با همسایگان خود را یک هدف راهبردی می داند و با توجه به منافع مشترک منطقه ای، از گفتگو و همکاری با همسایگان استقبال کرده است.

وی افزود: سفر آقای دکتر ظریف به چند کشور همسایه نیز گامی در همین راستاست و با توجه به زمینه های همکاری های مشترک و توسعه روابط و همچنین ضرورت گفتگو های درون منطقه ای برای مقابله با چالش های منطقه این سفر انجام شده و خوشبختانه به نتایج خوبی رسیده است.

واعظی در پاسخ به سوالی در خصوص روابط ایران و عربستان، اذعان داشت: ما همواره در سال های گذشته اعلام کرده ایم که در راستای دوری از تنش، تقویت همکاری ها و بسط فضای گفتگو آماده تعامل با کشور همسایه عربستان سعودی هستیم و هنوز هم بر همین موضع استواریم.

وی خاطرنشان کرد: تقویت روابط ایران و عربستان بدون تردید به نفع منطقه است و می تواند در مسیر غلبه بر بسیاری از تنش ها و چالش های غیرضروری موثر باشد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها