کد خبر 106931

سفیر ایران در روسیه:

سفیر ایران در روسیه گفت: بر اساس قرارداد دوم خرید واکسن اسپوتنیک-وی از روسیه ۶۰ میلیون دوز واکسن، در فاصله ماه‌های خرداد تا آذر سال جاری به ایران ارسال خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با بیان اینکه قرارداد دوم خرید واکسن اسپوتنیک-وی از روسیه از دهم خردادماه وارد مرحله اجرایی می‌شود گفت: بر اساس قرارداد جدید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک-وی، در فاصله ماه‌های خرداد تا آذر سال جاری به ایران ارسال خواهد شد.

وی افزود: باتوجه به اینکه هر فرد باید ۲ دوز واکسن دریافت کند، مجموع واکسن‌های خریداری شده طبق قرارداد دوم، برای ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور کفایت می‌کند.

جلالی گفت: طبق قرارداد نخست خرید واکسن از روسیه، باید یک میلیون واکسن، شامل دو میلیون دوز تا پایان اردیبهشت به ایران ارسال شود و با ارسال هفتمین محموله واکسن اسپوتنیک-وی به ایران، مجموع واکسن‌های ارسالی به کشورمان به بیش از ۷۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

سفیر ایران همچنین از نهایی شدن طرح تولید مشترک واکسن اسپوتنیک-وی در ایران خبر داد و گفت: دو شرکت ایرانی سلول‌های تولید واکسن را با موفقیت کشت کرده‌اند و بزودی تولید مشترک آغاز خواهد شد.

گفتنی است یک هفته پس از ارسال ششمین محموله واکسن اسپوتنیک-وی به ایران، محموله هفتم واکسن نیز به میزان ۱۰۰ هزار دوز که روز چهارشنبه تحویل نماینده سفارت کشورمان در مسکو شده بود، امروز پنجشنبه با پرواز شرکت هواپیمایی ماهان راهی تهران شد.

ارسال نظر

تازه ها