کد خبر 106919

رئیس جمهوری آمریکا در نشست مشترک اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا گفت در مورد برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی که تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا و امنیت جهانی است، با متحدان خود همکاری خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه هشتم فروردین در نشست مشترک اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا گزارشی از اقدامات خود در یک‌صد روز حضور در سمت ریاست‌جمهوری را ارائه داد.

جو بایدن گفت در مورد برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی که تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا و امنیت جهانی است، از نزدیک با متحدان خود همکاری خواهیم کرد تا از طریق دیپلماسی و بازدارندگی قوی با تهدیدات ناشی از آنها مقابله کنیم.

بایدن در ادامه این سخنرانی، از تصمیم خود برای پایان دادن به حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان دفاع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به این که «وقت آن رسیده که به جنگ بی‌پایان خاتمه دهیم» تاکید کرد، ما امروز سربازانی داریم که در همان جنگی که پدران و مادرانشان حضور داشتند، شرکت کرده‌اند.

جو بایدن تصریح کرد، قصد ما از جنگ افغانستان این نبود که چند نسل صرف کشور سازی شود.

بسته اقتصادی

رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست مشترک کنگره تاکید کرد، آمریکا با پشت سرگذاشتن مبارزه با شیوع ویروس کرونا که بیش از ۵۷۰ هزار کشته برجای گذاشت، دوباره حرکت خود را آغاز کرده است.

جو بایدن گفت، تنها پس از ۱۰ روز، می‌توانم به ملت گزارش بدهم که آمریکا دوباره به حرکت در آمده است.

رئیس جمهوری ایالات متحده در ادامه برنامه خود برای صرف ۱.۸ تریلیون دلار جهت بازسازی طبقه متوسط پس از دوران کرونا در آمریکا را تشریح کرد.

او سپس از اقدمات دولت خود در مقابله با شیوع ویروس کرونا در آمریکا به عنوان یکی از «بزرگترین دستاوردهای لجستیکی» یاد کرد.

جو بایدن همچنین از تمامی آمریکایی‌ها خواست که بروند و واکسن کرونا بزنند.

به طور سنتی روسای جمهوری آمریکا پس از یک سال حضور در این سمت در نشست مشترک سنا و مجلس نمایندگان با عنوان «گزارش سالانه رئیس جمهوری از وضعیت کشور» شرکت می‌کنند، اما جو بایدن پس از نزدیک به ۱۰۰ روز از روی کار آمدن در نشست مشترک کنگره شرکت کرد.

ارسال نظر

تازه ها