کد خبر 106708

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی

معاون سازمان امور مالیاتی از تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تا 15 اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از سازمان امور مالیاتی کشور، «محمد مسیحی» با بیان اینکه مطابق قانون، مودیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر ۱۵ روز پس از پایان هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند، اظهار داشت: به منظور تکریم و رفاه حال مودیان گرامی در شرایط کرونا، مهلت ارائه اظهارنامه دوره زمستان سال ۱۳۹۹به مدت یک ماه تمدید شد.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده فصل زمستان سال ۱۳۹۹ را تا پایان روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ارائه کنند، مشمول جریمه عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی نخواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: مودیان محترم می‌توانند از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس WWW.INTAMEDIA.IR  قسمت مالیات بر ارزش افزوده اطلاعات تکمیلی در این ارتباط را دریافت و نسبت به ارائه اظهارنامه و پرداخت مالیات متعلقه اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، مسیحی پیش از این ابراز امیدواری کرده بود که با تقویت بانک‌های اطلاعاتی و جمع آوری اطلاعات قابل اتکا و به موقع تا سال ۱۴۰۱ پذیرش خود اظهاری به بیش از ۹۰ درصد و هزینه‌های وصول مالیات به حداقل برسد.

 

ارسال نظر

تازه ها