کد خبر 106703

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشمی در گزارشی از افزایش 7 درصدی تولیدات انواع محصولات پتروشیمی در فروردین 1400 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افزایش هفت درصدی تولید انواع محصولات پتروشیمی در نخستین ماه از سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۹ خبر داد.

«سیدجلال میرهاشمی» با اعلام این خبر افزود: مجتمع‌های پتروشیمی فروردین‌ماه امسال عملکرد قابل قبولی را ثبت کردند و با توجه به تأمین پایدار خوراک، تولید انواع محصول پتروشیمی با افزایشی مطلوب  ادامه دارد.

وی اظهار داشت: مجموع تولید مجتمع‌های پتروشیمی در فروردین‌ماه امسال نزدیک به ۵.۵ میلیون تن بود.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه امسال با توجه به ظرفیت‌های موجود و اقدام‌های در حال انجام، صنعت پتروشیمی ایران آمادگی دارد رشد تولید را محقق کند، گفت: همه شرایط و زیرساخت‌ها برای تحقق جهش تولید در صنعت پتروشیمی ایران فراهم شده است و افزون بر راه‌اندازی و بهره‌برداری طرح‌های جدید، با اقدام‌های انجام‌شده امسال نیز از ظرفیت‌های خالی تولید برخی از مجتمع‌های موجود استفاده خواهد شد.

میرهاشمی، به رعایت کامل دستورعمل‌های بهداشتی در دوران شیوع ویروس کرونا در مجتمع‌های پتروشیمی اشاره و خاطرنشان‌کرد: واحدهای پتروشیمی همواره همکاری بسیار مطلوبی برای رعایت الزام‌های بهداشتی و تولید مواد اولیه مورد نیاز بخش بهداشت و درمان داشته‌اند.

به گزارش ایرنا، صنعت پتروشیمی در یک سال گذشته با بهره‌برداری از طرح‌های جدید، ظرفیت تولید را افزایش داده و در ادامه با تحقق کامل جهش دوم این صنعت، ظرفیت پتروشیمی ایران به ۱۰۰ میلیون تن در سال می‌رسد. 

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها