کد خبر 106547

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی:

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، تصریح کرد: در صورت تصویب ستاد مبارزه با کرونا و ابلاغ آن توسط سازمان هواپیمایی کشوری احتمالا پروازها به هند متوقف خواهد شد.

به گزارش بااقتصاد، مقصود اسعدی سامانی، افزود: درباره قطعی پروازها به هند تابع دستورات و تصمیم ستاد مقابله با کرونا و ابلاغ سازمان هواپیمایی کشوری هستیم.

وی با اشاره به شدت شیوع بیماری کرونا در هند، گفت: هرچند پرواز زیادی به هند برقرار نیست و تعداد پروازهای بین دو کشور پایین است، اما با این حال در صورت تصمیم جدید پرواز به دهلی قطع خواهد شد.

از دست رفتن بازار ترکیه و عراق

اسعدی سامانی درباره آمار پروازها در فروردین‌ماه امسال اظهارداشت: در مقایسه با فروردین سال گذشته پروازها رشد داشت اما به دلیل اعمال مصوبه مسافرگیری ۶۰ درصدی، مسافر کمتری جابه‌جا شده است.

وی بیان‌داشت: اکنون متاثر از شیوع کرونا بازار عراق و ترکیه را از دست دادیم و پروازها با حداقل ممکن به این کشورها درحال انجام است.

آخرین وضعیت وام کرونایی ایرلاین‌ها

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی درباره تخصیص وام به شرکت های هواپیمایی نیز گفت: پارسال ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش هوایی اختصاص یافت، برخی شرکت‌های هواپیمایی هنوز موفق به دریافت این وام نشدند که البته دلیل آن مشکلات داخلی شرکت‌ها است.

وی ادامه‌داد: به دلیل اعمال خسارت زیاد به ایرلاین‌ها در پی مصوبه مسافرگیری تا ۶۰ درصد، درخواست تسهیلات جدید از دولت داریم که البته هنوز پاسخی به آن داده نشده است.

گفتنی است؛ دیروز جمعه هند از شناسایی ۳۳۲ هزار و ۷۳۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. رکوردی جدید که فقط یک روز پس از رکورد ۳۱۳ هزار نفری پنجشنبه گذشته به ثبت رسید./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها