کد خبر 106446

رییس صندوق بازنشستگی صنعت نفت اعلام کرد:

رییس صندوق بازنشستگی صنعت نفت از بازگشت بخش بزرگی از بدهی های سلطان قیر به این صندوق خبر داد.

به گزارش بااقتصاد، افخم زروانی رئیس صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، در مورد طلب شرکت نفت جی از شرکت‌های وابسته به صندوق بازنشستگی نفت از حمید باقری درمنی، مشهور به سلطان قیر کشور که در سال ۱۳۹۷ به جرم کلاهبرداری و فساد فی الارض اعدام شد، بیان کرد:، چون قیر به او تحویل شده بود، رای دادگاه نیز بر اساس محصولی که دریافت کرده بود صادر شده است. این مسئله در دوره قبلی هیئت رئیسه صندوق بازنشستگی نفت رخ داد و هیئت رئیسه فعلی این موضوع را از طریق شکایت، پیگیری و به نتیجه رساند.

این مدیر نفتی در ادامه اظهار کرد: اکنون بر اساس رای صادر شده، بخشی از دارایی‌های آقای درمنی تحویل گرفته شد و مابقی آن نیز در حال دریافت است، اما عدد و رقم آن را اکنون به صورت دقیق در ذهن ندارم. فکر می‌کنم در این زمینه پیشرفت خوبی حاصل شده است. این کار در اوایل، خیلی کم پیش می‌رفت به دلیل این که بسیاری از دارایی‌هایی که معرفی می‌شد، معارض داشت، ولی شرکت نفت جی که قیر از آن شرکت گرفته شده بود، مسئول پیگیری این کار شد و زمان زیادی را صرف کرد. اکنون تا حد زیادی از این مطالبات واصل شده است که اگر عدد و رقمی بگویم، ممکن است اشتباه باشد، اما وضعیت خوب پیش می‌رود و بدهی در حال دریافت است.

او در مورد خلأیی که سبب سوء استفاده امثال درمنی می‌شود بیان کرد: به نظر من کنترل داخلی خیلی اهمیت دارد، زیرا اجازه نمی‌دهد که مدیران، آیین نامه‌ها را دور بزنند. در این پرونده، مشکل این بود که اصول معاملاتی به خوبی رعایت نشده بود، ضمن این که فساد برخی افراد نیز موثر است. یعنی در همان شرکت افرادی بودند که با آقای درمنی همکاری کرده بودند و سبب شدند که این مسائل پیش بیاید. اگر بخواهیم از شفاف عمل کردن یک مجموعه اطمینان حاصل کنیم، همه باید متعهد باشند که آیین نامه‌های معاملات را رعایت کنند و کنترل‌های داخلی برای رعایت این آیین نامه ها، باید به خوبی تعریف شود./ باشگاه خبرنگاران

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها