کد خبر 106431

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از تعداد ۹ هزار و ۴۲۹ پرونده قاچاق به ارزش بیش از چهار هزار میلیارد تومان در یک سال 99 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «سیدجواد احمدی» اظهار داشت: بازرسان این سازمان و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها در سال ۹۹ معادل چهار میلیون و ۳۲۸ هزار و ۱۲۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی انجام داده‌اند که در این میان، ۳۴۶ هزار و ۲۵۲ تخلف کشف و منجر به تشکیل بیش از ۲۸۰ هزار و ۳۲۴ پرونده شد.

وی افزود: در این بازه زمانی از ۵۲۳ هزار و ۴۵۱ واحد خرد و کلان در حوزه مقابله با قاچاق کالا در سطح عرضه، بازرسی انجام شده که تعداد ۹ هزار و ۴۲۹ پرونده تخلف به ارزش بیش از چهار هزار میلیارد تومان ثبت و برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: در همین مدت، جمعاً بالغ بر ۱۴۲ هزار و ۸۶۳ بازرسی از انبارها و مراکز نگهداری کالا در سطح کشور انجام شده و بیش از سه هزار و۲۴۹ پرونده تخلف با ارزش ریالی بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۹۲ میلیون و ۲۸۱ هزار تومان به سازمان تعزیرات استان ها ارسال شده است. 

دریافت ۲۴۰ هزار و ۴۲ فقره شکایت مردمی از طریق تلفن ارتباطی ۱۲۴

احمدی همچنین به ارائه عملکرد تلفن ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ها پرداخت و  تصریح کرد: طی سال ۱۳۹۹ در مجموع، ۲۴۰ هزار و ۴۲ فقره شکایت مردمی با برآورد ارزش بیش از ۲۹ میلیارد تومان در خصوص تخلفات صنفی و غیرصنفی از طریق تلفن ۱۲۴ استان ها به صورت تلفنی، کتبی و حضوری دریافت شده است .

وی تصریح کرد: از مجموع شکایات دریافتی در مدت مورد اشاره، هفت هزار و ۲۱۷ فقره که صرفاً جنبه موردی و شخصی داشته و تخلف تکراری و عمومی نبوده در کارگروه های استانی منجر به مصالحه و جلب رضایت شاکیان شده و به تبع آن از تشکیل و ارجاع پرونده اجتناب شده است.

احمدی عمده ترین گزارشهای مردمی در حوزه کالایی را مربوط به عرضه نان، مرغ و روغن و در بخش خدمات مربوط به تعمیر خودروهای سبک و رستوران های غذاخوری  دانست و تاکید کرد: بیشترین تخلفات صورت گرفته گرانفروشی و تقلب بوده است.

به گفته احمدی، طی سال ۹۹، بیش از ۱۵۹ هزار گشت مشترک بین بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها با اتاق اصناف و سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه های مربوط انجام گرفته که برای ۶۹ هزار و ۳۳۱ مورد، پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و ۹۴۵ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان تشکیل شده است.

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت گفت: از مجموع گشت های برگزار شده ۱۴ هزار و ۸۰۷ مورد مربوط به اسفندماه ۱۳۹۹ بوده که منجر به تشکیل ۶ هزار و ۵۶۴ پرونده تخلف شده است./ایرنا 

 

ارسال نظر

تازه ها