کد خبر 106362

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در گزارشی اعلام کرد تولید گندله سنگ آهن کشور در سال 1399 به بیش از 46 میلیون تن رسید که 10 درصد نسبت به سال 98 بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تولید گندله سنگ آهن شرکت‌های بزرگ در ۱۲ ماه سال گذشته به بیش از ۴۶ میلیون تن رسید. این میزان تولید ۱۰درصد بیش از عملکرد سال ۹۸ بود.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گزارش داد، عملکرد شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی نشان می‌دهد در سال گذشته ۴۶ میلیون تن گندله در این شرکت‌ها تولید شد، در حالی سال پیش از آن ۴۱.۷ میلیون تن تولید شده بود.

در بین ۱۱ شرکت بزرگ تولید کننده این ماده معدنی، گل گهر با تولید ۱۲.۲ میلیون تن رتبه نخست تولید این ماده را به دست آورد. پس از آن فولاد مبارکه با تولید ۷.۳ میلیون تن در جایگاه دوم ایستاد. میدکو با تولید ۶.۲ میلیون تن در رتبه سوم و فولاد خوزستان با تولید ۵.۵ میلیون تن در جایگاه چهارم قرار گرفت.

دیگر تولیدکنندگان شامل چادرملو با تولید ۳.۷ میلیون تن، اُپال پارسیان سنگان با تولید ۳.۴ میلیون تن، فولاد سنگان خراسان با تولید ۳.۳ میلیون تن، فولاد خراسان با تولید نزدیک به ۱.۶ میلیون تن، سناباد با ۱.۲ میلیون تن، سنگ آهن مرکزی با ۷۴۸هزار تن و صبانور با تولید ۵۰۰هزار تن بودند که در رتبه‌های بعدی تولید گندله سنگ آهن در سال گذشته جای گرفتند.

 

ارسال نظر

تازه ها