کد خبر 106094

طبق آخرین گزارش‌های‌ مراکز رسمی جهانی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای جهان ۱۳۹ میلیون و ۲۰ هزار نفر اعلام شد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۲ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۱۵۰ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، ۷۸ هزار و ۸۷۶ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و ۹۲۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به ۳۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۰ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۵۷۸ هزار و ۹۸ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در آمریکا  ۲۴ میلیون و ۶۹۶ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، روسیه و انگلیس به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

افزایش شمار مرگ و میر بیماران کرونایی در آمریکا در حالی روند صعودی دارد که دولت بایدن در تلاش است تا سوء مدیریت به جای مانده از دوره رئیس جمهوری پیشین آمریکا در مقابله با ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند، وضعیتی که اقتصاد آمریکا را با بحران مواجه ساخته است.

افزایش شمار مبتلایان کرونا در آمریکا در حالی رخ می دهد که بیشترین تعداد واکسن در این کشور تا کنون توزیع شده و در شرایطی که جهان با کمبود واکسن کرونا دست و پنجه نرم می کند دولت فدرال آمریکا مقدار زیادی از دوزهای واکسن را خارج از نیاز خود انبار کرده است.

سازمان جهانی بهداشت در آخرین گزارش به روز شده اپیدمیولوژیک هفتگی خود اعلام کرد که موارد جدید ویروس کرونا برای ششمین هفته متوالی افزایش یافته است.

براساس گزارش این سازمان، در هفته گذشته بیش از ۴ میلیون مبتلا به کرونا گزارش شد، مرگ و میرهای جدید نیز در مقایسه با هفته گذشته با بیش از ۷۱ هزار مورد، ۱۱ درصد افزایش یافته است./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها