کد خبر 106074

سخنگوی کاخ کرملین:

سخنگوی کاخ کرملین با اشاره به تحریم‌های ضدروسی امریکا،، تصریح کرد: این تحریم ها جلو دیدار رؤسای جمهور دو کشور را می گیرد و روسیه با اقدام متقابل به این تحریم‌ها پاسخ خواهد داد.

به گزارش بااقتصاد، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز (پنجشنبه) با اشاره به انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر تصمیم واشنگتن برای تحریم افراد و نهادهای روسی به بهانه مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تأکید کرد که مسکو با اقدامات متقابل پاسخ تحریم‌های آمریکا را خواهد داد.

در پی تشدید تنش‌ها میان روسیه و ایالات متحده، پایگاه خبری «بلومبرگ» گزارش کرد که دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد، ۱۲ فرد روس از جمله مقام‌های دولتی و اطلاعاتی و ۲۰ نهاد روس را به اتهام مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و حمله هکری به شرکت‌های آمریکایی تحریم کند و ۱۰ دیپلمات روس را نیز از خاک آمریکا اخراج کند.

پسکوف در جمع خبرنگاران در واکنش به این تصمیم آمریکا تصریح کرد: «روسیه در واکنش به تحریم‌های احتمالی آمریکا بر اساس اصل اقدام متقابل عمل خواهد کرد».

وی در ادامه تحریم‌های آمریکا علیه روسیه را مانعی بر سر دیدار احتمالی «جو بایدن»  و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه خواند و گفت که این گونه اقدامات آمریکا موجب تسهیل دیدار بین رؤسای جمهور آمریکا و روسیه نمی‌شود.

پسکوف در این خصوص توضیح داد: «سازمان‌دهی دیدار دوجانبه بین پوتین و بایدن در هفته‌های آتی انجام نخواهد گرفت و این مسئله در مرحله بررسی و ارزیابی قرار دارد.»/ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها