کد خبر 106027

مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از وجود سه‌هزار و ۶۳۹ طرح نیمه‌تمام صنعتی بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه‌گذاری حدود ۱۱۹ هزار میلیارد تومانی و ظرفیت اشتغال‌زایی ۱۵۵ هزار نفر در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «علیرضا هادی» افزود: تعداد طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد ۱۲ هزار و ۹۹۳ طرح و میزان سرمایه‌گذاری آن‌ها در حدود ۲۸۹ هزار میلیارد تومان با ظرفیت اشتغال‌زایی ۴۶۳ هزار نفر است.

​وی گفت:‌ نزدیک به ۱۹ هزار و ۱۸۵ طرح نیز دارای پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۶۰ با پیش‌بینی ۵۷۹ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و امکان اشتغال ۷۴۷ هزار نفر در کشور فعال است.

هادی، تعداد طرح‌های دارای پیشرفت کمتر از ۲۰ درصد را ۲۸ هزار و ۹۰۹ طرح اعلام و خاطرنشان‌کرد: میزان نیاز سرمایه‌گذاری این طرح‌ها در حدود ۹۷۷ هزار میلیارد تومان ارزیابی شده است که برای یک میلیون و ۹۲ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صنعت ادامه‌داد: در مجموع در کل کشور ۸۳ هزار و ۷۸۰ جواز تاسیس و بیش از ۷۴ هزار پروانه بهره‌برداری در بخش صنعت صادر شده است.

وی توضیح‌داد: اکنون به‌طور عمده برطرح‌های بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، واحدهای صنایع پیشران و واحدهایی که تولیدشان در کشور با کمبود مواجه است، مرکز بیشتری وجود دارد.

هادی گفت: این طرح‌ها به‌طور مداوم رصد و پایش می‌شود تا با رفع موانع به مرحله بهره‌برداری برسند.

وی ادامه‌داد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری، صنایع پیشران و صنایع اشباع در سامانه بهین‌یاب وزارت صنعت قرار داده شده تا سرمایه‌گذاران جدید از آن استفاده کنند.

این مسئول خاطرنشان‌کرد:‌ به‌هم‌رسانی واحدهای تعطیل و راکد با سرمایه‌گذاران جدید از دیگر برنامه‌های است که امسال در وزارتخانه دنبال می‌شود./ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها