کد خبر 105970

عبدالناصر همتی در سخنانی نسبت به گزارش صندوق بین‌المللی پول از ذخایر ارزی ایران واکنش نشان داد و این نهاد را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «عبدالناصر همتی» طی یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان درخصوص بازار ارز نوشت:  بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر منطقی و به صورت تدریجی متناسب با عوامل مؤثر بر عرضه و تقاضای ارز در بازار ثانویه، این بازار را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: چند ماه است که بازار ارز ثبات نسبی به خود گرفته است که حاصل تلاش مضاعف بانک مرکزی دراین عرصه و نیز همراهی صادر کنندگان و چشم انداز بهتر اقتصاد ایران است.

وی اظهار داشت: این روزها اشخاص مختلفی راجع به ارزهای ایران در بانک‌های خارجی و سرنوشت آنها اظهار نظر و اطلاع رسانی می کنند، از آنجایی که اطلاعات مربوط به این منابع و وضعیت آنها در اختیار بانک مرکزی است، اظهارات افراد غیر مسوول در این مورد سندیت ندارد.

همتی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی سیاست ها و برنامه های تأمین ارز خود را همانند ماه های گذشته، بر مبنای ارزهای در دسترس و بدون تکیه بر منابع مسدودی تنظیم کرده است، طبعاً دسترسی به این منابع قدرت بازار سازی بانک مرکزی را افزایش خواهد داد.

رییس کل بانک مرکزی گفت: انتشار یک تخمین اشتباه ازسوی صندوق، بدون اخذ تایید از بانک مرکزی، همانند رفتار همراه با تبعیض آنها، زیبنده صندوق بین المللی پول نیست.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها