کد خبر 105844

در کنفرانس خبری با جهانگیری

نخست وزیر کره جنوبی در گفتگو با معاون اول رئیس جمهور در سخنانی عنوان کرد دولت کره تمایل به حل و فصل موضوع مسدودسازی دارایی‌های ایران دارد. این دیدار باعث تقویت روابط دوستانه می‌شود و امیدواریم دو کشور در موضوعات گوناگون حامی یکدیگر باشند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نخست‌وزیر کره جنوبی پس از ورود به ایران در نشست خبری با جهانگیری عنوان کرد: سفرم به ایران، معنادار است. روابط دوستانه ایران و کره حتی در شرایط بحرانی ادامه داشته اما اکنون با چالش روبروست.

سفرم به تهران مبتنی بر اراده محکم کره جنوبی برای توسعه روابط آینده‌نگرانه است. معتقدم از این به بعد باید در سطوح بالا روابط داشته باشیم و از این‌رو از آقای جهانگیری برای سفر به کره دعوت کردم. امروز با آقای جهانگیری تبادل نظر سازنده‌ای درباره تقویت همکاری‌های دوجانبه داشتیم.

دو کشور تصمیم گرفتند از زمینه‌های همکاری استفاده کنند؛ لذا همکاری برای عبور از بحران کرونا را تقویت خواهیم کرد. تجارت دارو و تجهیزات پزشکی افزایش می‌یابد. تبادل نیروی انسانی در زمینه پزشکی و مهارت‌های حرفه‌ای نیز خواهیم داشت.

زمانی که برجام احیا شود همکاری‌ها را گسترش خواهیم داد. کمیته بازرسی همکاری اقتصادی دو کشور تشکیل خواهد شد. دولت کره بر اهمیت آزادی کشتی خود در تنگه هرمز تاکید داشت زیرا این موضوع بر امنیت انرژی اثر دارد.

دولت کره تمایل به حل و فصل موضوع مسدودسازی دارایی‌های ایران دارد. این دیدار باعث تقویت روابط دوستانه می‌شود و امیدواریم دو کشور در موضوعات گوناگون حامی یکدیگر باشند.

ارسال نظر

تازه ها