کد خبر 105807

با توجه به اینکه اظهارات اخیر رییس شورای رقابت منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار شد، سازمان بازرسی کل کشور از منظر حقوق عامه به موضوع ورود کرد و وی را جهت ارائه توضیح به این سازمان فراخوانده است!

به گزارش بااقتصاد و به نقل از یک مقام آگاه، رییس شورای رقابت به دلیل اظهارت اخیراش که گفته بود قیمت فعلی خودرو با نرخ تورم تناسب ندارد، احضار شده است.

وی گفت: قرار بود رئیس شورای رقابت امروز با حضور در سازمان بازرسی کل کشور در مورد این اظهاراتشان توضیح بدهند.

وی با بیان اینکه اظهارات اقای شیوا منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار شده است، گفت: قیمت گذاری خودرو به این شکل است که قیمت قطعات اصلی خودرو از سوی خودروسازان اعلام و پس از بررسی‌های بانک مرکزی، نرخ تورم بخشی (صنعت خودرو) اعلام می‌شود و اعمال هرگونه کاهش یا افزایش قیمت، بر اساس همین نرخ تورم بخشی اعلامی از سوی بانک مرکزی انجام می‌شود.

این مقام اگاه افزود: برهمین مبناست که مشخص می‌شود هر خودرویی باید چه میزان افزایش یا کاهش قیمت داشته باشد؛ در سال گذشته در دو بازه بهار و تابستان، در مورد قیمت گذاری خودرو اقدام شد، اما با توجه به شرایط خاصی که درباره نحوه قیمت‌گذاری خودرو در نیمه دوم سال گذشته مطرح شد، موضوع قیمت گذاری ۳ ماهه لغو و این موضوع به ابتدای سال ۱۴۰۰ موکول شد که متناسب با آن، اقدامات لازم بعدی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اظهارات رئیس شورای رقابت منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار شد، سازمان بازرسی کل کشور از منظر حقوق عامه به موضوع ورود کرده و آقای شیوا را جهت ارائه توضیح به این سازمان فراخوانده است./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها