کد خبر 105801

نماینده بافق و مهریز:

نماینده بافق و مهریز در مجلس، با اشاره به ارجاع گزارش مربوط به استنکاف رییس جمهوری، اجرای قانون به قوه قضاییه را موجب اقتدار مجلس دانست و گفت: شخص اول قوه مجریه هم باید تابع قانون و پاسخگوی مجلس باشد.

به گزارش بااقتصاد، محمدرضا صباغیان در تذکری در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه و پس از ارجاع گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی در مورد استنکاف رئیس جمهور از ابلاغ ۱۳ قانون برای اجرا به قوه قضائیه گفت: این موضوع اقتدار مجلس را می رساند. اینکه مجلس ۱۳ مورد قانون مصوب کند ولی ابلاغ نشود وهن و ضعف مجلس است. جا دارد از اقتدار مجلس تشکر کنیم. این نشان می دهد حتی شخص اول قوه مجریه باید پاسخگو و تابع قوانین باشد.

وی افزود: نکته دیگر این است که اینها باید اجرایی شود. وقتی ما ماده ۲۳۴ را اعمال کنیم و این در یک پروسه طولانی قرار گیرد و ندانیم که چه می شود ضعف مجلس است. امیدواریم مواردی که تصویب می شود دنبال شود.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به حضور برخی نمایندگان در کمیسیون تلفیق و سالن مشروطه برای رعایت پروتکل های مقابله با کرونا گفت: این همکاران فراموش می شوند و کسی به تذکر و پیشنهاد آنها توجه نمی کند.

نیکزاد که اداره جلسه مجلس را بر عهده داشت در همین رابطه از بخش انفورماتیک مجلس خواست این موضوع را مد نظر قرار دهند تا به گفته وی اجحافی در حق نمایندگان صورت نگیرد./ ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها