کد خبر 105670

رسانه‌های روسی خبر دادند:

روزنامه نزاویسیمایا گازتا و برخی رسانه های روسی از رایزنی‌ها برای تاسیس دفتر نمایندگی جنبش حزب الله لبنان در مسکو خبر داده اند.

به گزارش بااقتصاد، برخی رسانه های روسی از جمله روزنامه "نزاویسیمایا گازتا" و تارنمای "میگ نیوز" امروز (پنجشنبه) نوشتند: روسیه و جنبش حزب الله لبنان رایزنی ها برای تاسیس دفتر نمایندگی این جنبش در مسکو را آغاز کردند.

بر اساس این گزارش ها، رایزنی های دو طرف بلافاصله پس از سفر هیات حزب الله لبنان به مسکو در اواسط ماه مارس گذشته (اسفند 99) آغاز شد.

نزاویسیمایا گازتا نوشت: روسیه مبتکر سفر هیات حزب الله لبنان به مسکو بود و دیدار این هیات از این کشور نشانگر این واقعیت است که رهبری روسیه جنبش حزب الله را یک نیروی سیاسی مستقل می داند که با آن می توان بطور مستقیم مذاکره کرد.

 به نوشته روزنامه روسی، وزارت خارجه آمریکا دیدار "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه با هیات حزب الله لبنان را محکوم و مدعی تروریستی بودن آن شد.  
هیات حزب الله روز ۲۶ اسفند ماه سال ۹۹ به دعوت وزارت امور خارجه روسیه برای انجام یک سفر سه روزه به مسکو سفر و در چارچوب برنامه این سفر با وزیر خارجه روسیه کرد.  

محمد رعد رییس هیات حزب‌الله مذاکره با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه را دوستانه و در عین حال صریح توصیف کرده بود.

رعد گفته بود، ما درباره اوضاع منطقه و لبنان و چگونگی تثبیت ثبات و جدایی از هر قدرتی که به حمایت از تروریسم منجر می‌شود، گفت‌ وگو کردیم.  

وی در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اظهار داشت که رابطه بین حزب الله و روسیه از سالها پیش آغاز شده و بر اساس نقاط و منافع مشترک و دیدگاه واحد یا بسیار نزدیک از وضعیت منطقه که به ثبات نیاز دارد تا مردم آن بتوانند به نفع کشورهایی که اقامت دارند یا در آن سرمایه گذاری می‌کنند، استفاده کنند.  

«محمد رعد» در سال 2011 نیز به مسکو سفر کرده بود./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها