کد خبر 105652

یک نشریه فرانسوی اعلام کرد:

یک نشریه فرانسوی از تلاش ایران برای ساخت واکسن کرونا خبر داد و گفت: در حالی که بسیاری از کشورها در لیست انتظار دریافت واکسن کرونا از کشورهای دیگر و یا در چارچوب برنامه کواکس(Covax)هستند، ایران با وجود تحریم ها در حال ساخت واکسن کروناست و توانایی ها و ظرفیت های داخلی در ساخت واکسن کرونا دست یافته است.

به گزارش بااقتصاد، نشریه فرانسوی لاکروا، ایران، کوبا و نیجریه را در زمره کشورهایی توصیف کرد که به صورت مستقل درصدد ساخت واکسن برای مقابله با کووید-۱۹ هستند.

لاکروا افزود: در حالی که چشم بسیاری از کشورهای جهان به لیست سفارش های واکسن کرونا از دیگر کشورها دوخته شده و حتی گاه نسبت به کارایی واکسن هایی که سفارش داده اند، ابراز تردید می کنند، اما ایران، کوبا و نیجریه عزم خود را جزم کرده اند تا به نقاط قوت خود در تولید واکسن کرونا تکیه کنند.

این نشریه فرانسوی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران بیان داشت: ایران که اینک با موج چهارم کرونا روبروست، به رغم تحریم های آمریکا در تلاش است در تولید واکسن کرونا خودکفا باشد.  

لاکروا تأکید کرد: واکسن های مختلفی در ایران با نام هایی همچون «کُوو ایران برکت»، «فخرا»، واکسن «رازی کوو پارس» (اولین واکسن تزریقی – استنشاقی پروتئین نوترکیب کووید-۱۹)، در حال ساخت بوده و تاکنون مراحل متعدد کارآزمایی بالینی را با موفقیت پشت سر گذرانده اند./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها