کد خبر 105488

معاون توسعه بازار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران:

معاون توسعه بازار کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره محدودیت ناوگان کشتیرانی ایران برای پهلوگیری در بنادر چین، خواستار برداشتن این محدودیت‌ها با استفاده از ظرفیت‌های سند همکاری ایران و چین شد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، امید گلزاری ضمن تحلیل و تبیین سند همکاری 25 ساله ایران و چین گفت: یکی از مهم ترین ابزارهای تجارت در دنیای امروز حمل و نقل دریایی است و بالغ بر 95 درصد از اقتصاد جهان بر بستر حمل و نقل دریایی صورت می گیرد بنابراین لازم است که با استفاده از سند همکاری ایران و چین نسبت به برداشتن برخی موانع در این زمینه اقدام کرد. 

وی با اعلام اینکه تحریم های آمریکا سبب شده که کشتی های ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی 9 ماه اخیر در بنادر اصلی چین پهلوگیری نکنند، تصریح کرد: با ورود ایران و چین به سطح تازه ای از مناسبات سیاسی - اقتصادی با امضای سند یاد شده، انتظار داریم که با بهره برداری از ظرفیت‌های این سند همکاری، محدودیت‌های تحریمی آمریکا کم اثر شوند. 

گلزاری حذف مانع تحریم در روابط تجاری دو کشور ایران و چین را عاملی مهم در استفاده حداکثری دو طرف از توانایی‌های موجود دانست و گفت: به این صورت است که راهبرد برد - برد محقق شده و سطح همکاری ها افزایش می‌یابد./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها