کد خبر 105306

شرکت‌های نفتی آمریکایی طبق اعلام مؤسسه بیکرهاگز طی هفته گذشته تعداد سکوهای نفتی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دادند.

به گزارش پایگاه خبرى بااقتصاد، به نقل از رویترز، مؤسسه بیکرهاگز اعلام کرد: شرکت‌های نفتی آمریکایی طی هفته گذشته تعداد دکل‌های نفتی خود را به میزان قابل توجهی افزایش دادند. در واقع افزایش هفتگی تعداد دکل‌های نفتی در آمریکا از ژانویه سال جاری بی‌سابقه بوده است.

افزایش قیمت نفت طی هفته‌های گذشته شرکت‌های نفتی آمریکایی را به سمت افزایش تولید سوق داده است. طی هفته‌ای که گذشته شرکت‌های آمریکایی 13 دکل نفتی و گازی به دکل‌های خود افزوده و تعداد آنها را به 430 دکل رسانده‌اند.

البته تعداد دکل‌های نفتی و گازی آمریکا در شرایط کنونی نسبت به زمان مشابه سال گذشته 35.2 درصد پایین‌تر است.

در ماه آگوست سال گذشته تعداد دکل‌های فعال نفتی آمریکا به 244 واحد رسید که کمترین میزان از سال 1940 تا کنون محسوب می‌شود. اما پس از آنکه روند افزایش قیمت نفت آغاز شد طی مدت 8 ماه شاهد روند افزایشی تعداد دکل‌های نفتی و گازی در آمریکا هستیم.

قیمت نفت آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری 22 درصد رشد کرده و دلیل آن نیز تأثیر آغاز و اکسیناسیون سراسری در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا بوده است که چشم‌انداز تقاضا برای نفت را مثبت کرده است./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها