کد خبر 105191

در نشست خبری امروز سه‌شنبه

سخنوی دولت در کنفرانس خبری امروز خود برنامه پنج گانه دولت در سال 1400 را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی ربیعی روز سه شنبه در نخستین نشست خبری خود در سال ۱۴۰۰ با بیان اینکه در آستانه قرن نوین هستیم و همپوشانی اعیاد بزرگ و نوروز را تنفس می‌کنیم، گفت: این نشان از چند وجهی بودن هویت ملت ایران دارد که به طور یکجا چهره نوروز و نیمه شعبان ۱۲ فروردین همنشین شده است. دیروز روز نیمه شعبان را به جشن نشستیم و نیمه شعبان برای ما طی قرن‌ها با امید و آرزو همراه بود.

سخنگوی دولت اظهار کرد: با امید سختی‌ها و دشواری ها را پشت سر گذاشتیم و در فراز و نشیب ها هم با همین امید راه‌هایی برای آینده خود ساخته ایم. در جهان پر از ظلم امروز و در دنیای پرتلاطم و یک جانبه‌گرایی‌ها، مقاومت با امید به آینده روشن و با آبرو برای سعادت برای همه ما تجربه‌ای است که این سال‌ها بیش از سال‌های دیگر ما ایرانیان با آن روبرو بودیم.

وی افزود: از سال‌های سخت رنج‌های توامان تحریم و کرونا، امروز به آینده‌ای بهتر در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) عبور خواهیم کرد و مطمئن هستیم که آینده‌ای بهتر را رقم خواهیم زد. 

 امید بزرگ در سایه امیدها و موفقیت‌های کوچک به وجود خواهد آمد

 دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: امید بزرگ در سایه موفقیت‌ها و امیدهای کوچک جامعه به وجود خواهد آمد. برای امید به جامعه مهدوی امروز باید جامعه‌ای با خیر و نیکوکاری و همکاری باهم و دادن امید برای آینده بهتر را سامان دهیم و در آن جهت حرکت کنیم‌.

 سخنگوی دولت گفت: در ۱۲ فروردین ماه به سرعت از یک انقلاب مردمی تمام عیار و عظیم اجتماعی به ساختار قانونمند صندوق رای رسیدیم و ۱۲ فروردین نماد رفراندوم محور بودن نظام جمهوری اسلامی است.

 وی اضافه کرد: پدران قانون اساسی تمهیداتی اندیشیدند که تغییرات نگاه نسلی در صندوق‌ها متبلور شود و هم مردم باید بدانند صندوق‌های رای میراث گرانب‌هایی است که نباید مورد غفلت قرار بگیرد و همه وظیفه داریم تمهیداتی بیاندیشدیم که بر مبنای آن هر نسلی آرا و اندیشه خود را بتواند در صندوق بیاندازد.

 ربیعی تصریح کرد: آنچه که در ۱۲ فروردین دیدیم یک حضور "یک بار برای همیشه" نیست. برعکس، هر بار که ملت با همه تنوع رنگین کمانی خود یک طیف انتخاباتی را در گستره همگانی کشور تشکیل می‌دهد در واقع آن رفراندم در اشکال نوین خود تکرار می‌شود و نسل های جدید تری را با نگاه های نوین در پای صندوق های تعیین سرنوشت مجتمع می‌کند.بدینسان عمل تاسیس جمهوری اسلامی در پای صندوق های رای در اشکال مشخص‌تر و جدیدتر خود تکرار می‌شود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری تصریح کرد:

ارسال نظر

تازه ها