کد خبر 105079

منابع محلی از بازداشت سه تن از رهبران حماس توسط نظامیان صهیونیست در کرانه باختری خبر دادند.

به گزارش بااقتصاد، نظامیان صهیونیست امروز جمعه سیاست بازداشت رهبران گروههای مقاومت فلسطین را دنبال کردند.

خبرگزاری «صفا» به نقل از منابع محلی گزارش داد، صهیونیست‌ها «عیسی الجبری»، «حاتم قفیشه» و «مازن النتشه» از رهبران حماس را در شهر الخلیل واقع در کرانه باختری بازداشت کردند.

منابع مذکور خبر دادند، نظامیان صهیونیست به منزل الجعبری واقع در منطقه «النمره» در الخلیل حمله و او را بازداشت کردند. به گفته این منابع، نظامیان صهیونیست همچنین قفیشه و النتشه را هم پس از حمله به منازلشان، بازداشت کرده و با خود بردند.

این در حالی است که النتشه (۴۹ ساله) بیش از ۱۰ سال از عمر خود را در زندانهای رژیم صهیونیستی گذرانده بود.

صهیونیست‌ها هفته جاری دو نفر دیگر از رهبران حماس را بازداشت کردند. جمال الطویل (۵۹ ساله) یکی از رهبران بازداشتی حماس بود که دستگیر شد.

«باجس نخله» (۵۵ ساله) هم دومین نفر بود که از اردوگاه «الجلزون» واقع در شهر رام الله بازداشت شد. حماس اخیرا بارها نسبت به بازداشت‌های گسترده رهبران و نیروهای خود توسط صهیونیست‌ها اعتراض و ابراز نگرانی کرده است.

سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی طی هفته‌های گذشته شماری از رهبران حماس در کرانه باختری را احضار کرد و به آنان هشدار داد که نباید در انتخابات این کشور شرکت کنند.

انتخابات پارلمانی فلسطین در تاریخ ۲۲ ماه مه ۲۰۲۱ (یکم خرداد ۱۴۰۰)، انتخابات ریاستی ۳۱ جولای ( ۹ مرداد ۱۴۰۰) و شورای ملی ۳۱ آگوست (۹ شهریور) برگزار خواهد شد./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها