کد خبر 105023

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نسبت به تبعات کم توجهی به محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در این استان، هشدار داد و گفت: نتایج آزمایش‌های پی سی آر نشان می‌دهد که دوباره آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در قم رو به افزایش است.

به گزارش بااقتصاد، محمد رضا قدیر، ضمن هشدار در خصوص افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این استان گفت: تنها در یک روز نتایج ۳۴ درصد از آزمایش های پی. سی. آر کرونا در قم مثبت شد.

وی گفت: شاهد افزایش آمار مبتلایان به کرونا در قم و فوتی های کرونا مثبت هستیم. 

قدیر اضافه کرد: این در حالی است که در هفته های قبل آمار مربوط به نتایج مثبت این آزماش، کمتر از هشت درصد بود.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین یادآور شد: دورهمی ها، مسافرت ها، تجمع ها و غیره عامل اصلی این رشد هستند و خواهش ما از مردم این است که رعایت کنند و اجازه ندهند این ویروس رشد کند.

به دنبال افزایش تعداد بستری شدگان کرونایی در قم این استان که از روز بیستم دی ماه به منطقه آبی کرونایی کشور ورود پیدا کرده بود، از بیست و پنجم اسفند وارد منطقه زرد شد.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها