کد خبر 104934

رهبر معظم انقلاب فرمودند: حرکت تولیدی در کشور باید ادامه پیدا کند و موانع تولید از سر راه تولید برداشته شود.

به گزارش پایگاه خبرى بااقتصاد، اول فروردین ۱۴۰۰ - به مناسبت فرارسیدن سال نو به‌صورت زنده و مستقیم با ملت شریف ایران، فرمودند: ورود به قرن ۱۳۰۰ آغاز دیکتاتوری رضاخان با کودتای انگلیسی بود و حالا آغاز قرن جدید در سال ۱۴۰۰ همراه با انتخابات است.

ایشان یادآور شدند: وارد سال ۱۴۰۰ شدیم و با نگاه عرفی وقتی نگاه می‌کنیم این ورود در قرن جدید محسوب می‌شود و لو به لحاظ دقت محاسباتی اینجور نباشد اما عرفا می‌گویند وارد قرن جدید شدیم.

رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: یک مقایسه کوچک و پرمعنا با هنگام ورود کشور در قرن قبلی یعنی ۱۳۰۰ اگر بخواهیم بکنیم،‌ در سال ۱۳۰۰ آغاز دیکتاتوری وابسته رضاخان بود که در واقع کودتای انگلیسی به وسیله و به دست رضاخان بود. در واقع حکمرانی وابسته و دیکتاتوری و در حقیقت انگلیسی در کشور بود، امسال در ورود به قرن ۱۴۰۰، سال انتخابات است یعنی حکمرانی مبتنی بر اتکا به نفس و اعتماد به نفس ملی. ما ورودمان در این قرن یک تفاوت به این مهمی دارد.

ایشان فرمودند: در سال ۹۹  آنچه را که هدف بود و جهش تولید نامیده شده بود به صورت کامل صورت نگرفت و لیکن از حق و انصاف نباید گذشت. در بخش‌های مهمی تولید، پیشرفت پیدا کرد. در بعضی از موارد جهش هم می‌توان به آن اطلاق کرد و در بعضی از موارد هم اگر ولو جهش تولید نیست، پیشرفت تولید قطعا هست.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: یک فهرست نسبتا طولانی‌ از کالاهایی که در آنها افزایش تولید داشتیم در اختیار من قرار گرفته که البته من آن فهرست را به‌تمامه نمیخوانم. عمدتاً لوازم خانگی که رشد زیادی کرد. لاستیک خودرو، آلومینیوم، پتروشیمی، فولاد و امثال اینها کالاهایی است که در سال 99 واقعا پیشرفت کرد و رشد کرد. همین بایستی ادامه پیدا کند. این حرکت تولیدی در کشور بایستی ادامه پیدا کند و موانع تولید از سر راه تولید برداشته شود.

 

ارسال نظر

تازه ها