کد خبر 104853

ظریف در پیام نوروزی، مطرح کرد:

وزیر امور خارجه، در پیامی ویدئویی ضمن تبریک سال نو، گفت: مشکلات مردم ایران در مواجهه با بیماری کرونا به دلیل تحریم‌های غیرقانونی دوچندان بود.

به گزارش بااقتصاد، محمدجواد ظریف، در پیامی ویدئویی که در صفحه شخصی‌اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد، ضمن تبریک سال نو اظهار داشت: با شکفتن بهار طبیعت، سال جدیدی را با نام و یاد خدا و با امید به قدرت بی‌همتای او آغاز می‌کنیم. سال نو، قرن نو و روز نو را به شما هم‌میهنان عزیز مقیم خارج از کشور و به همه پارسی زبانان و وفاداران به آئین‌های نوروزی شادباش عرض می‌کنم.

وی در ادامه این پیام گفت: نوروز پیام‌آور دوستی، مهربانی، آشتی، همبستگی و شادمانی است. بیائیم در شادابی، صافی و صفای طبیعت که با نوروز و بهار خجسته آغاز می‌شود، همگام و هم‌نفس باشیم.

ظریف در پیام نوروزی خود یادآور شد: سالی که پشت سر گذاشتیم، برای ما و برای بسیاری از ملت‌های دیگر سالی دشوار و پرچالش بود. تداوم همه‌گیری در سراسر جهان، بیش از هر چیز به همه ما نشان داد که در جهان به هم پیوسته کنونی، بزرگترین قدرت‌ها نیز در برابر یک ویروس نادیدنی (که به درد مشترک جامعه بشری تبدیل شده) آسیب‌پذیر هستند.

در ادامه پیام وزیر امورخارجه گفته شد: مشکلات مردم ایران در مواجهه با این بیماری به دلیل تحریم‌های غیرقانونی دوچندان بود. اما ایرانیان در طول تاریخ پرافتخار چندین هزارساله خود نه تنها تسلیم چالش‌ها و تهاجم‌ها نشده‌اند، بلکه بر چالش‌ها با درایت و همبستگی چیره شده و مهاجمان را در فرهنگ و تمدن غنی خود ادغام کرده‌اند. این بار نیز پایداری و شکیبایی مردم و فداکاری افتخارآمیز تلاشگران سلامت افق روشن پیروزی بر دو ویروس خطرناک کرونا و تحریم را نوید می‌دهد.

ظریف در پیام نوروزی خود خاطرنشان کرد: شما ایرانیان نیز که در جای جای جهان برای فرهنگ و تمدن ایران افتخار می‌آفرینید، در تبیین نامردمی‌هایی که بر مردم دلاور و نجیب‌مان تحمیل شده از هیچ کوششی فروگذار نکرده و نخواهید کرد. ما نیز در هفت و نیم سال گذشته در همین مسیر کوشیده‌ایم و در این نوروز پایانی مسئولیت، از شما و تمامی ایرانیان خطاپوش برای تمام کاستی‌ها پوزش می‌خواهم.

وی در این پیام تاکید کرد: اطمینان دارم مردم دلاور ایران در سال و قرن جدید با درایت، هوشیاری و هوشمندی، و با بهره‌گیری از توانمندی‌های گسترده طبیعی و انسانی چشم اندازی روشن و آینده‌ای درخشان رقم خواهند زد و با برداشتن بار تحریم‌ها از دوش معیشت مردم و آزادساختن دست و پای اقتصاد ایران از زنجیرهای جنگ نامشروع اقتصادی، راه را برای ساختن ایرانی بهتر، آبادتر و مهربانتر هموار خواهند ساخت./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها