کد خبر 104766

نزدیک به نیمی از آمریکایی‌ها، «چین» را بعد از کرونا بزرگترین تهدید و دشمن خود خواندند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، نظرسنجی یک موسسه آمریکایی نشان داد که شهروندان آمریکا بعد از کرونا، «چین» را بزرگترین تهدید علیه خود می‌دانند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «نیوز مکس» نظرسنجی موسسه گالوپ نشان داد که حدود نیمی از آمریکایی‌ها بر این باورند که چین، بزرگترین دشمن این کشور است. در این نظرسنجی که در ماه فوریه برگزار شد، 1021 بزرگسال آمریکایی مشارکت داشتند. نتایج این نظرسنجی سه شنبه انتشار یافت و مشخص شد که چین، بزرگترین تهدید علیه آمریکاست. این رقم نسبت به سال 2020 دو برابر شده است.

26 درصد شرکت کنندکان در این نظرسنجی «روسیه» را بزرگترین دشمن خواندند. این رقم سال گذشته میلادی 23 درصد بود. 9 درصد نیز کره شمالی را بزرگترین تهدید لقب دادند در حالیکه در سال 2020 این رقم 12 درصد بود.

از دیگر نکات جالب این نظرسنجی نگاه منفی‌تر جمهوریخواهان آمریکا به چین بود به طوریکه 76 درصد آن‌ها چین را بزرگترین تهدید خواندند در حالیکه 22 درصد دموکراتها چنین نظری را داشتند. نیمی از آمریکایی‌ها همچنین چین را «بزرگترین قدرت اقتصادی جهان» خطاب کردند.

آمریکا مدتهاست که در تلاش است با تبلیغات رسانه‌ای چین را تهدید نشان دهد. آمریکا و چین در ماه‌های گذشته بر سر حضور خبرنگاران دو طرف در کشورهای یکدیگر هم مجادله داشته‌اند. دولت سابق آمریکا در راستای اقدامات خود برای سرکوب رسانه‌های چین، چند رسانه چینی مستقر در ایالات متحده  را به عنوان «سازمان‌های خارجی» معرفی کرد.

چین نیز یک ماه بعد از اقدام آمریکا جنگ رسانه‌ای این کشور را پاسخ داد و فعالیت چند رسانه آمریکایی را ممنوع و خبرنگاران آنها را اخراج کرد.

«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین دوشنبه در جمع خبرنگاران اقدام‌های آمریکا علیه  چین را «بی‌اساس» و «ریاکارانه» خواند و گفت چنین اقداماتی در تضاد کامل با واقعیت‌هاست.

 

ارسال نظر

تازه ها