کد خبر 104715

رییس سازمان هواپیمایی کشوری، اعلام کرد: دو هواپیمای امبرائر و یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ به ناوگان هوایی کشور اضافه شده است.

به گزارش بااقتصاد، تورج دهقانی‌زنگنه، اظهار کرد:‌ طی هفته‌های اخیر 2 فروند هواپیمای امبرائر و یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 به ناوگان هوایی کشور افزوده شده است.

وی افزود: هواپیماهای امبرائر برزیلی برای یک شرکت هواپیمایی و هواپیمای بوئینگ نیز برای ایرلاین دیگر داخلی است.

وی با بیان این‌که کارهای مربوط به عملیاتی شدن هواپیماهای امبرائر انجام شده و در ناوگان شرکت هواپیمایی در حال پرواز است، تصریح کرد: هواپیمای بوئینگ نیز به‌زودی در پروازهای داخلی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین خصوص گزارش نهایی بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: این گزارش طی امروز یا فردا منتشر خواهد شد.

به گزارش تسنیم، دهقانی‌زنگنه نیمه بهمن امسال از ورود 8 فروند هواپیما غربی به ناوگان هوایی کشور خبر داده و گفته بود: تاکنون (طی 6 ماه منتهی به بهمن 99) 6 فروند وارد کشور شده که البته هنوز پرواز نمی کنند. اما در آینده خیلی نزدیک پرواز خواهند کرد. شرکت هواپیمایی زیرساخت‌ها را آماده و مجوز پروازی را دریافت کرده اند و در حال  آموزش پرسنل فنی این هواپیماها هستند.

وی با بیان این‌که همه این هواپیما ها غربی هستند، افزود: حدود دو برابر این تعداد نیز یعنی 16 فروند تا پایان سال وارد کشور خواهد شد. البته زمان ورود به صورت قطعی نیست و پیش‌بینی می‌کنیم این هواپیماها در مورد مقرر وارد شوند./ تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها