کد خبر 104678

رییس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرد:

رییس ستاد اجرایی فرمان امام، گفت: هم زمان و همگام با مراحل تحقیقاتی واکسن کووایران برکت، امکانات تولید انبوه این محصول در ۲ فاز فراهم شده است.

به گزارش بااقتصاد، محمد مخبر روز دوشنبه در مراسم آغاز فاز ۲ و ۳ مطالعات بالینی واکسن کرونای کووایران برکت افزود: در فاز اول تولید انبوه این واکسن که امروز افتتاح می شود، ظرفیت تولید سه میلیون دوز در ماه فراهم خواهد شد.

مخبر در خصوص تولید انبوه و صنعتی واکسن کرونا کووایران برکت تصریح کرد: امکانات تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت فراهم شده است.

وی ادامه داد: از همین امروز که نقطه اطمینانی در این واکسن به دست آمده، تولید انبوه را شروع خواهیم کرد.

مخبر تصریح کرد: فاز دوم تولید واکسن با ظرفیت بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز در ماه است که این کار زودتر از خرداد ماه سال آینده به اتمام خواهد رسید.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خاطرنشان کرد: در پایان بهار سال آینده، این ستاد ظرفیت تولید بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دوز در ماه را فراهم می کند که اتفاق بزرگی است.

وی گفت: امید است این کار با سرعت و کیفیت بالایی شکل گیرد.

به گزارش ایرنا، فاز ۲ و ۳ مطالعات بالینی اولین واکسن ایرانی کرونا تولید شده در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به نام " کوو ایران برکت" امروز ( دوشنبه) بر روی دو داوطلب آغاز شد.

دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: با کسب مجوز از سازمان غذا دارو و کمیته ملی اخلاق، مطالعه فاز دوم و سوم تست انسانی واکسن ایرانی کوو ایران برکت با هم انجام می شود./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها