کد خبر 104611

رییس پلیس راهور خبر داد:

رییس پلیس راهور، اعلام کرد: بزودی آموزش مجازی برای جوانان راه‌اندازی می‌شود و وسایل نقلیه نیز به صورت سیستمی ترخیص خواهد شد.

به گزارش بااقتصاد، سیدکمال هادیانفر روز یکشنبه در پانزدهمین همایش روسای پلیس راهور افزود: هفت هزار و ۶۰۰ دست افزار در اختیار همکاران در سطح جاده و راه ها قرار گرفته است و سالانه ۳۰ میلیارد تومان قبض کروکی صادر می شد که با سیستمی شدن کروکی ها در این زمینه صرفه اقتصادی انجام شد.

وی ادامه داد: در ۲۳۶ هزار کیلومتر راه ها و  ۴۷ هزار و هشت شهر کشور پلیس راهور حضور دارد و علاوه بر تسهیل ترددها، کاهش تصادفات از دیگر ماموریت های اصلی راهور است.

هادیانفر گفت: کرونا بالاخره تمام می شود اما تصادفات به حوزه ترافیک اتصال دارد. در کشورهای مختلف شاخص هایی برای تصادفات وجود دارد که یکی از این شاخص ها، جانباختگان است،.

وی با بیان اینکه  ۳۱ درصد کاهش در زمینه جانباختگان تصادفات  را پیش بینی می کنیم، گفت: روند تصادفات و جانباختگان از سال ۸۵ با ۲۸ هزار کشته بود و به ازای هر کشته ۲۵ نفر مصدوم می شدند که  با حمایت های صورت گرفته در چند سال اخیر جانباختگان کاهش یافته و به سالانه ۲۷ هزار و ۳۵۵ هزار معلول رسیده است که ۱۵ درصد دچار قطع عضو می شوند.

هادیانفر به زیان مادی و معنوی تصادفات اشاره کرد و گفت: اولویت ما تصادفات است تا در کنار آن به صورت سیستمی ترافیک را مدیریت کنیم .آن هم با ۳۵ میلیون وسیله و ۴۴ میلیون راننده  که در کشور وجود دارد و ۳۲ درصد آن در سن فرسودگی قرار دارند و خطر تصادفات روز به روز افزایشی می شود.
وی با اشاره به مشکلات تحریم ها، افزود: با حمایت دولت یک هزار و ۷۶ دستگاه خودرو جدید به حوزه پلیس راه تزریق می شود.

رئیس پلیس راهور گفت: ۳۶ هزار نیرو در ۲۳۶ هزار راه کشور که ۴۵ کیلومتر راه اصلی سرو کار داریم ۱۲ درصد کشته ها در راه های روستای اتفاق می افتد براین اساس ناگزیر هستیم از فناوری روز دنیا استفاده کنیم.

هادیانفر گفت: بعد از دو سال افزایش در جانباختگان در سال ۹۸ یک و چهار دهم کاهش داشته است، اسفند امسال نیز نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش تردد در جاده ها داشته ایم.

وی ادامه داد: براساس آمار پزشکی قانونی آمار کشته ها دو هزار و ۸۰۰ نفر کاهش یافته که نیاز است تا پایداری ایجاد شود. از سوی دیگر توانستیم به۵۲ درصد توان عملیاتی برسیم.

وی ادامه داد: امسال 70 میلیون پیامک به کسانی که تخلف کردند، ارسال کردیم.

هادیانفر افزود: توقیف وسائل نقلیه ای که یک میلیون تومان جریمه داشتند به سه میلیون افزایش یافت اما تاکید شده در نوروز امسال اعمال جریمه صورت نگیرد تا مردم راحت تر تردد کنند. 

وی گفت: اکنون 85 درصد شهرهای کشور در وضعیت زرد و آبی قرار دارند و بنا بر دستور ستادملی مقابله با کرونا تردد آزاد شده است.

به گفته هادیانفر قرارگاه طرح نورزوی  با 107 هزار نیرو در بخش های مختلف، 5 هزار و 400 پایگاه ثابت و سیار، بیش از28 واحد گشت و 64 فروند بالگر برای طرح نوروزی آمادگی دارند./ ایرنا

ارسال نظر

تازه ها