کد خبر 104506

وزیر کشور:

وزیر کشور با بیان اینکه بار اصلی مقاومت و استقامت در مقابل توطئه های دشمن بر دوش مردم بود، گفت: هر کاری برای خدمت به مردم انجام دهیم، نمی توانیم دِین خود را به آنها ادا کنیم.

به گزارش بااقتصاد، عبدالرضا رحمانی فضلی، عصر پنجشنبه در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۹۹ طرح بزرگ شهرداری با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریال در سالن همایش های شهرداری قم، با بیان اینکه شان ملت ایران بسیار بزرگ است افزود: با تشدید تحریم ها، برگزاری انتخابات آمریکا و فشارها و توطئه های مختلف، پیش بینی ما این بود که در سال ۹۹، سالی سخت را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه بار اصلی مقاومت و استقامت در مقابل توئه های دشمن به دوش مردم بود گفت: هر کاری برای خدمت به مردم انجام دهیم، نمی توانیم دِین خود را به آنها ادا کنیم.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه استقامت و ایستادگی مردم موجب شد تا ترامپ به عنوان این شر بین المللی از صحنه خارج شود، گفت: شکست ترامپ، پیروزی ملت ایران بود و ملت بزرگ ایران با ایستادگی و مقاومت خود، این عزت را در جهان رقم زدند که وظیفه مسئولان در قبال چنین مردمی، خدمت شبانه روزی است.

رحمانی فضلی در ادامه با بیان اینکه همه مدیون قم هستیم تصریح کرد: همه ما از لطف مردم قم، علما و مراجع عزیز و آستان قدس حضرت معصومه(ص) بهره برده ایم و متناسب با آن دینی به عهده داریم.

وی گفت: رفع عقب افتادگی های استان متناسب با شئونات و جایگاه قم به عنوان یک استان بین المللی، وظیفه مسئولان در این زمینه را بسیار سنگین تر کرده است.

وزیر کشو، اظهار داشت: با وجود همه محدودیت ها و به تعبیری خشکسالی بودجه ای، برای رفع مشکلات کشور تمام توان دولت به کار گرفته شده است .

وی گفت: از محل اعتبارات کرونا، دولت مجوزی برای تامین پنج هزار دستگاه اتوبوس و تعدادی واگن مترو از محل تهاتر نفت تصویب کرده است که امیدواریم با واردات قطعات این مهم محقق شود.

وی با بیان اینکه برای تامین واگن و اتوبوس برای قم سهم قابل توجهی قائل خواهیم بود گفت: برای خروج استان قم از تک شهرستانی، افزودن ۲ شهرستان به این استان در حال انجام است که این موضوع در کمیسیون سیاسی و امنیتی دولت تصویب شده و تلاش می کنیم تا انتهای دولت این مجوز صادر شود.

وزیر کشور، ادامه داد: خروج قم از تک شهرستانی در توزیع جمعیت، اختصاص اعتبارات و ارائه خدمات نقش مهمی دارد.

در این آیین چهار طرح بزرگ و شاخص شهری قم شامل پیاده راه انقلاب، تقاطع غیرهمسطح ولی‌عصر(عج)، بلوار حضرت خدیجه(س) و بوستان حنانه به بهره برداری رسید./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها