کد خبر 104461

یک کشتی لوله‌گذار روسی که توانایی اتمام پروژه نورد استریم 2 را دارد، به شهر کالینینگراد رسیده تا تست‌های پیش‌عملیاتی را انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از اسپوتنیک، کشتی لوله‌گذار آکادمیک چرسکی که توانایی تکمیل پروژه خط لوله دوم انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 را دارد، اخیرا به شهر کالینینگراد رسیده تا تست‌های پیش عملیاتی را انجام دهد. 

وبسایت مارین ترافیک، که در زمینه رهگیری شناورها و کشتی‌ها در جهان فعالیت می‌کند، خبر رسیدن چرسکی به کالینینگراد را منتشر کرده است.

شرکت اپراتور خط لوله نورد استریم 2 هم تایید کرده که این کشتی لوله‌گذار قرار است، پس از انجام تست‌ها در آب‌های دانمارک به گروه اجرا پیوسته و خط لوله نورد استریم 2 را تکمیل کند.

شرکت روس می‌گوید که مستندات لازم در این زمینه را به اداره کشتیرانی دانمارک ارسال کرده و قول داده که تمام اقداماتش را بر اساس مجوزهای دریافت شده اجرایی خواهد کرد. 

نام چرسکی نخستین بار در دسامبر 2020 مطرح شد؛ چراکه پس از خروج شرکت آلسیز سوئیس از لوله‌گذاری  پروژه نورد استریم 2 از ترس تحریم‌های آمریکا این کشتی یکی از شناورهای روس بود که توانایی جایگزین شدن به جای سوئیسی‌ها را داشت. 

این کشتی در طول چند ماه گذشته بارها مسیرش را تغییر داده و چندین بار مقصدش را عوض کرده است و به صورت زیگزاگی در حال طی طریق به سمت دریای بالتیک و مکانی است که قرار است آخرین مراحل لوله‌گذاری پروژه نورد استریم 2 تکمیل شود.

در حالی روس‌ها به سمت استفاده از ظرفیت‌های داخلی خود برای پروژه نورد استریم 2 رفته‌اند که آمریکا در دو مرحله پروژه نورد استریم 2 را تحریم کرده و بسیاری از شرکت‌های اروپایی از ادامه همکاری در این پروژه عقب نشینی کرده‌اند.

این خط لوله 1230 کیلومتری بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و حدود 160 کیلومتر از لوله‌گذاری آن باقی مانده است تا به خاک آلمان برسد. طرف آلمانی هم بر خلاف خواسته خود بارها بر تعهد خود در اجرای این پروژه صحه گذاشته است.

 

ارسال نظر

تازه ها