کد خبر 104402

کارشناسان می گویند روند کند واکسیناسیون علیه کرونا در اروپا و عدم از سر گیری کامل فعالیت های اقتصادی می تواند 100 میلیارد یورو به اقتصاد کشورهای اروپایی آسیب بزند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، بی اعتمادی عمومی به واکسن های کرونا و اختلال جدی در توزیع به خاطر اختلافات سیاسی در کنار مشکل تأمین و پیچیدگی های اداری باعث شده تا شاهد روند کند واکسیناسیون علیه کرونا در سطح کشورهای اروپایی باشیم.

گزارشات حاکی از آن است که اروپا در معرض ضرر یکصد میلیاردی یوریی به خاطر واکسناسیون ضعیف، کاهش اعتماد و فعالیت سرمایه گذران و عدم بازگشایی فعالیت های اقتصادی قرار دارد.

در حوزه یورو به ازای هر یکصد نفر تنها 8 واکسن تأمین شده است. از طرف دیگر ادامه روند اجرای سیاست های کنترلی در برابر کرونا و به خصوص قرنطینه مانع از سر گیری بسیاری از فعالیت های اقتصادی شده است.

بسیاری از فعالیت های خدماتی و گردشگری در اکثر کشورهای اروپایی تقریبا به طور کامل در شرایط تعلیق قرار دارد.

کارشناسان بلومبرگ گزارش داده اند هر یک تا 2 ماه تعویق در از سر گیری فعالیت های اقتصادی 50 تا 100 میلیارد یورو برای اروپا در پی خواهد داشت.

طی هفته های گذشته شرکت های سرمایه گذاری اروپایی از خروج سنگین سرمایه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خبر داده اند.

از طرف دیگر دو موسسه بانکی آمریکا و بلک راک نسبت به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در اروپا هشدار داده اند که  می تواند بر استراتژی بلند مدت سرمایه گذاران در این اتحادیه اثر منفی بگذارد./فارس

 

ارسال نظر

تازه ها