کد خبر 104330

طبق گزارش خبرگزاری رویترز ایران صادرات نفت خود به چین را افزایش داشته و مذاکراتی را نیز با هند برای صادرات نفت امضا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رویترز مدعی شده ایران در ماه‌های گذشته بی سر و صدا مقادیری نفت خام را به مشتری اصلی چین منتقل کرده است ، از طرف دیگر پالایشگاههای دولتی هند با توجه به اینکه تحریمهای آمریکا علیه تولیدکننده نفت اوپک(ایران) به زودی کاهش پیدا می کند ، نفت ایران را به برنامه واردات سالانه خود اضافه کردند.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده تلاش کرده است تا مذاکرات با ایران در مورد توافق هسته ای را که توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق در سال 2018 رها شده بود ، احیا کند ، اگرچه اقدامات سخت اقتصادی همچنان وجود دارد که تهران اصرار دارد قبل از از سرگیری مذاکرات لغو شود.

شرکت های ملی نفت ایران (NIOC) از زمان روی کار آمدن بایدن برای ارزیابی تقاضای احتمالی نفت خام خود ، ارتباط خود را با مشتریان در سراسر آسیا آغاز کرده است.

از طرفی پالایشگر هندی می گوید که مقامات NIOC به آنها گفته است که توافق نامه رسمی در مورد عرضه نفت پس از انتخابات ایران در ماه ژوئن امضا خواهد شد. همچنین شرکت ملی نفت ایران با سایر مشتریان آسیایی ارتباط برقرار کرده است.

یک تاجر در یک پالایشگاه شرق آسیا گفت: « تازگی NIOC با ما تماس گرفت و در مورد تقاضای نفتی ما سوال کرد. به نظر می رسد ایران در حال آماده شدن برای بازگشت به بازار است.»

یکی دیگر از منابع نفتی گفت که مذاکرات «بسیار ابتدایی» بوده و NIOC می خواهد بداند آیا این شرکت خرید نفت ایران را از سر می گیرد یا خیر. به دلیل حساسیت موضوع از ذکر منابع خودداری کردند.

علاقه چین به نفت ایران

بر خلاف هند ، چین هرگز واردات نفت ایران را به طور کامل متوقف نکرد.

طبق تحقیقات نفتی Refinitiv ، ایران طی 14 ماه گذشته حدود 17.8 میلیون تن (306هزار بشکه در روز) نفت خام را به چین صادر کرده است ، که حجم آن در ماه های ژانویه و فوریه(دی و بهمن) به رکورد بالاتری رسیده است.

اما لی ، تحلیلگر جریان های نفت خام Refinitiv گفت: « حجم صادرات از سه ماهه آخر سال 2020 شروع به افزایش کرد ، در حالی که استان شاندونگ که به عنوان بهترین منطقه پذیرنده نفت شناخته شده که نشان می دهد کارخانه های مستقل عمده ترین مصرف کنندگان هستند.»

تانکرهایی که نفت ایران را حمل می کنند به طور معمول هنگام جلوگیری از شناسایی ، ترانسپوندرهای خود را خاموش می کنند اما از طریق ماهواره های نزدیک بندرهای عمان ، امارات و عراق قابل ردیابی هستند. لی گفت برخی از آنها محموله های خود را قبل از اینکه به چین بروند به کشتی های دیگر در نزدیکی سنگاپور یا مالزی منتقل می کنند.

 

ارسال نظر

تازه ها