کد خبر 104104

روحانی:

رییس جمهوری، با اشاره تلویحی به سهم‌خواهی عربستان و امارات برای حضور در مذاکرات برجام، تصریح کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند شرایط جدیدی پیش آمده است. فکر نکنند بوی کباب می‌آید، خر داغ می‌کنند. برجام کم و زیاد نمی‌شود و یک متن واحد و تمام شده است.

به گزارش بااقتصاد، حسن روحانی، در اجلاس مجازی سران اکو، افزود: مسیر بازگشت امریکا به برجام روشن است؛ اگر اراده باشد نیاز به هیچ مذاکره ای ندارد.

روحانی، اظهار کرد: بعضی از دوستان گفتند آمریکا ابتدا باید خسارت مستقیم ۲۰۰ میلیارد دلاری را جبران کند و بعد به فکر مذاکره باشد. ما گفتیم که فعلا این را بگذاریم در مراحل بعد، در مرحله اول باید تحریم‌ها را بردارد.

وی همچنین تلویحا به برخی از کشورهای همسایه نیز اشاره کرد و گفت: بعضی ها فکر می‌کنند شرایط جدیدی پیش آمده است. فکر نکنند بوی کباب می‌آید، خر داغ می‌کنند. برجام کم نمی شود و زیاد هم نمی شود. یک متن واحد است که تمام شده است.

روحانی ادامه داد: سازمان اکو الزامات و شرایط لازم برای ارائه الگویی موفق از همگرایی منطقه ای را داراست. تاکنون گام های مهمی در جهت همکاری های اقتصادی در سازمان اکو برداشته شده و دستاوردهای ارزشمندی حاصل شده، اما در برخی حوزه های کلیدی همچون تجارت دستاوردها کمتر از حد انتظار بوده است.

 

به گفته رییس جمهوری، این نقیصه در سند چشم انداز ۲۰۲۵ اکو نیز به درستی مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

ارسال نظر

تازه ها