کد خبر 104101

لاوروف:

سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه گفت: حل و فصل اوضاع برجام تا حد زیادی به امریکا بستگی دارد و تصمیم امریکا برای بازگشت به توافق هسته ای می تواند اوضاع برجام را از بن بست خارج کند.

به گزارش بااقتصاد، لاوروف امروز پنجشنبه در گفت و گو با مجله «اندیشه روسی» تصریح کرد: امیدواریم وضعیت پیرامون برجام هر چه سریعتر شاهد تغییرات مثبت باشد؛ در این راستا آماده مساعدت برای دستیابی به توافق هستیم.

وزیر امور خارجه لاوروف روسیه با بیان اینکه «پنجره فرصت" برای نجات "توافق هسته ای" هنوز بسته نشده است، تصریح کرد: ما برای دستیابی به این هدف از نزدیک با همه اعضای برجام همکاری می کنیم. ما ، به ویژه ، در حال تماس مداوم با شرکای اروپایی خود هستیم تا راه حل های احتمالی را برای غلبه بر وضعیت فعلی بررسی کنیم.

وی گفت: با این حال ، همه چیز در اینجا به ما یا شرکت کنندگان اروپایی در برنامه اقدام جامع مشترک بستگی ندارد. نکته اصلی موضع دولت بایدن در مورد "توافق هسته ای" است. به نظر ما ، گام های واشنگتن که نشانه ای از جدی بودن اهداف آمریکا برای بازگشت به برجام است باید در جهت رفع انسداد اوضاع در مورد ایران و برنامه هسته ای باشد.

وی گفت: ما امیدواریم که در آینده بسیار نزدیک وضعیت به سمت بهتر متحول شود و روند اجرای برجام به چارچوب مورد توافق اولیه بازگردد. علاوه بر این ، تهران به محض برقراری تعادل منافع از دست رفته ، بارها و بارها  آمادگی خود را  برای برگشت کامل خود را به برجام در صورت رفع تحریم ها ابراز کرده است.

وی تصریح کرد: ما آماده هستیم تا از هر طریق ممکن برای برگشت برجام به حالت اولیه آن مک کنیم.

لاوروف  همچنین گفت: به سختی می توان روی تغییرات عمده در روابط روسیه و آمریکا در طول دولت جو بایدن حساب کرد./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها