کد خبر 104088

رییس شرکت لوفتهانزا، گفت: درپی کاهش پروازها زیر تاثیر شرایط کرونا، این شرکت آلمانی با بدهی 10 میلیارد یورویی مواجه شده و به اجبار پروازها را کاهش داده است.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از رویترز، گروه هواپیمایی آلمانی لوفتهانزا اعلام کرده که با  تحمیل شرایط سخت ویروس کرونا، مجبور است شرکت را چابک تر کرده و به هواپیماهای بیشتری  اجازه پرواز ندهد.

«کارستن سفور» رئیس لوفتهانزا گفت: « بررسی می کنیم که هواپیماهای با عمر بیش از 25 سال را برای همیشه متوقف کنیم و اجازه پرواز ندهیم.»

این شرکت آلمانی همچنین از کاهش 71 درصدی درآمد این شرکت خبر داد که به رقم 2.59 میلیارد یورو رسیده است علیرغم اینکه این شرکت 9 میلیارد یورو تسهیلات د ولتی دریافت کرده  اما به گفته رئیس این شرکت توانسته تنها به 40 تا 50 درصد سطح قبل از شیوع ویروس کرونا برسد حتی این رقم 40 تا 60 درصد کمتر از پیش بینی های قبلی است.

لوفتهانزا که از کاهش پروازهای خود به 650 هواپیما در سال 2023 خبر داده بود از جزئیات تعطیلی بیشتر هواپیماها و جایگزینی با هواپیماهای جدید چیزی نگفت.

بر اساس گزارش رویترز، بدهی خالص شرکت لوفتهانزا در 31 دسامبر به رقم 9.9 میلیارد یورو رسیده که در سال گذشته 6.7 میلیارد یورو بود./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها