کد خبر 103950

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار کرد: مجلس دولت را مکلف کرده است که در سال آینده هزار میلیارد تومان از محل فروش دارایی‌هایش را صرف افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون کند و تسهیلات بیشتری را در اختیار بخش تعاون قرار دهد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از خانه ملت، محمدحسین حسین زاده، بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه براساس قانون خصوصی‌سازی و ‌اجرای اصل ۴۴ دولت باید ۳۰ درصد از منابع حاصل از فروش دارایی‌های خود را برای توسعه بخش تعاون هزینه کند، گفت: دولت در سال‌های گذشته مقادیر بسیار زیادی از دارایی های خود را به فروش رسانده، اما هیچگاه ۳۰ درصد بخش توسعه تعاون را پرداخت نکرده و یا در صورت تخصیص بسیار کمتر از میزان تعیین شده، بوده است.

وی ادامه داد: نمایندگان در بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ دولت را مکلف کردند، هزار میلیارد تومان از محل فروش دارایی های دولت صرف افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون شود و این بانک هم از این محل با اهرم کردن سرمایه، تسهیلات بیشتری را در اختیار بنگاه‌های بخش تعاونی قرار دهد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس اظهار کرد: این یک سیاست انبساطی مالی است و مجلس هم مصوب کرد، از طریق افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون، واحدهای تولیدی تعاونی کشور تا حدودی فعالتر شوند و تسهیلات مناسبی را دریافت کنند.

 

ارسال نظر

تازه ها