کد خبر 103926

رئیس اتاق مشترک سوریه و ایران گفت: سوریه و ایران با توسعه همکاریهای اقتصادی با هم باید اثرات جنگ اقتصادی و تحریم ها را کاهش دهند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، فهد محمود درویش رئیس اتاق مشترک سوریه و ایران امروز در همایش فرصت های همکاری با سوریه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: سوریه و ایران امروز درگیر جنگ اقتصادی هستند لذا در این شرایط سخت انتظار داریم تا با برگزاری جلسات به نتایج خوبی برسیم تا این جنگ تمام شود و با دستیابی به نتایج خوب اثرات تحریم را کاهش دهیم. 

رئیس اتاق بازرگانی مشترک سوریه و ایران با اشاره به اینکه موافقت نامه تجارت آزاد بین ایران و سوریه در سال 2011 به امضا رسید، گفت: علیرغم این موافقتنامه محدودیت های برای صادرات برخی از کالاها وجود دارد و یا اینکه برای صادرات برخی از کالا مانند شیرخشک ممانعت می شود. این در حالی است که در تفاهم نامه مشترک میان ایران و سوریه بندی برای ممنوعیت صادرات و واردات وجود ندارد. 

درویش با ابراز خرسندی از اینکه مقرر شده تا هر ماه یک کشتی از ایران به سوریه کالاهای صادراتی را به این کشور حمل کند، بیان داشت: بازگشایی معابر زمینی بین ایران و سوریه می تواند نتایج خوبی برای دو کشور داشته باشد. 

 

 

ارسال نظر

تازه ها