کد خبر 103768

آمارها نشان می‌دهد که صادرات شمش فولاد در 10 ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت 12 درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، براساس جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، ۱۰ ماهه پارسال میزان صادرات شمش فولادی به رقم پنج میلیون و ۸۲۱ هزار تن رسید.

صادرات ۱.۲ میلیون تنی اسلب  

بررسی آمار دوره یاد شده گویای سهم بیش از ۷۶ درصدی بیلت و بلوم از صادرات شمش فولادی با رقم سه میلیون و ۹۲۷ هزار تن است، در حالی که در دوره مشابه پارسال این میزان چهار میلیون و ۹۵ هزار تن بود که امسال چهار درصد کاهش دارد.

براساس آمار مورد بررسی در دوره این گزارش یک میلیون و ۲۰۹ هزار تن نیز شمش اسلب صادر شد که در مقایسه با رقم یک میلیون و ۷۲۶ هزار تن مربوط به ۱۰ ماهه ۹۸ کاهشی به میزان ۳۰ درصد را ثبت کرد.

صدور ۲.۳ میلیون تن محصولات فولادی

صادرات محصولات فولادی در ۱۰ ماهه امسال به رقم دو میلیون و ۳۷۳ هزار تن رسید و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که دو میلیون و ۹۸۴ هزار تن بود افت ۲۰ درصد را ثبت کرد.

داریوش اسماعیلی معاونت قبلی امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت در ۳۰ فروردین امسال وعده داد که تولیدات صنایع معدنی تا پایان ۱۳۹۹ به رشد ۲۵ درصدی برسد.

ظرفیت پیش بینی شده تولید فولاد تا پایان سال ۹۸ رقم ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بود و میزان تولید شمش فولادی هم به رقم ۲۵ میلیون و ۳۴۴.۳ هزار تن رسید.

ایران اکنون در بین ۱۰ فولاد ساز جهان جای دارد که در افق چشم انداز ۱۴۰۴ با دستیبابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن، انتظار می رود به جایگاه هفتم برسد.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها