کد خبر 103719

مقام وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد

طبق اعلام یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی آمریکا با آزادسازی بخشی از منابع ایران موافقت کرده و قرار است این انتقال از طریق بانک‌های سوئیسی انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از شبکه کی. بی. اس، مقام وزارت خارجه کره جنوبی در سخنانی از موافقت آمریکا با آزادسازی بخشی از منابع ایران در کره جنوبی خبر داد. 

این مقام ارشد وزارت خارجه کره جنوبی افزود: ایالات متحده در واقع با طرح آزادسازی مقداری از دارایی‌های ایران از طریق بانک‌های سوئیسی موافقت اصولی کرده است، اما بحث‌ها درباره روش انتقال آن همچنان ادامه دارد.

این گزارش می‌افزاید: دولت‌های کره جنوبی و ایالات متحده در مورد انتقال دارایی‌های ایران به سوئیس بحث کرده اند از آنجا (سوئیس) می‌توان این دارایی‌ها را از طریق توافق نامه تجارت بشردوستانه سوئیس (SHTA) به کشور‌های خاورمیانه بازگرداند.

تلویزیون کره جنوبی می‌افزاید: توافق نامه تجارت بشردوستانه سوئیس (SHTA) به دنبال اطمینان از صادر کنندگان و شرکت‌های بازرگانی مستقر در سوئیس در بخش‌های غذایی، دارویی و پزشکی است که یک کانال پرداخت امن با یک بانک سوئیس دارند از این طریق، صادرات کالا‌ها به ایران تضمین می‌شود.

منبع: تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها