کد خبر 103260

وزیر صنعت خبر داد:

وزیر صنعت، از بازگشت دوباره دو هزار واحد تولیدی تحت تملک بانک ها به چرخه تولید خبر داد و افزود: این اقدام با هماهنگی بانک مرکزی انجام شد.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از صدا و سیما، علیرضا رزم‌حسینی شب گذشته در حاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: در هماهنگی با بانک مرکزی و اقداماتی که از هفته پیش آغاز شده، قرار است ۲ هزار واحد تحت تملک بانک‌ها زیر نظر وزارت صمت فعالیت خود را دوباره آغاز کنند؛ بنابراین پس از اینکه واحدها فعال شدند و به سوددهی رسیدند، در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرند تا در مزایده به افراد دارای اهلیت واگذار شوند.

وی اضافه کرد: در جنگ اقتصادی تمام عیار قرار گرفتیم که تبعات کرونا به آن اضافه شد، اما در این شرایط رشد صنعتی ما نه تنها منفی نشد بلکه تا پایان امسال به رشد مثبت ۶ و نیم درصد خواهد رسید؛ البته سال آینده به احتمال زیاد، بهتر از این خواهد شد.

وزیر صمت گفت: هم اکنون واحدهای صنعتی، احیا و فعال می‌شوند و در همین شرایط واحدهای داریم که دو یا سه شیفت کار می‌کنند البته در هماهنگی که با رسانه ملی صورت گرفته، قرار است واحدهای فعال، اطلاع رسانی و تشویق شوند.

وی افزود: هم اکنون واحدهای لوازم خانگی و خودروسازی‌ها در ۳ شیفت و واحدهای نساجی و پتروشیمی در ۲ شیفت فعال هستند که نشان می‌دهد با وجود فشارها چرخ تولید در حال چرخیدن است.

وزیر صمت اضافه کرد: مشکلات اقتصادی و مالی واحدهای صنعتی به علت حوادث و اتفاقات اقتصادی است از این رو باید کمک کرد تا هیچ واحدی تعطیل و هیچ کارگری بیکار نشود.

رزم حسینی افزود: برای واحدهای تولیدی که برنامه احیا طراحی داشته باشند، اگر حکم اجرایی از ناحیه مقام قضایی صادر شده باشد، با تایید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای یک بار تا پایان سال ۱۴۰۰ مهلت داده می‌شود تا این واحدها احیا و فعال شوند.

وزیر صمت به واحدهای معدنی که مالکان آن‌ها پس از تملک هیچ اقدامی برای فعال کردن آن انجام نداده اند اشاره کرد و گفت: ۶ هزار واحد معدنی از این دست احصا شدند که هفته آینده در این باره اطلاع رسانی می‌شود و بنا داریم این ۶ هزار واحد معدنی را در سراسر کشور از دست مالکانی که بدون فعالیت، آن‌ها را تملک کرده اند آزاد تا بتوانیم این واحدها را بعد از ضبط احیا کنیم.

 

ارسال نظر

تازه ها