کد خبر 103251

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

نایب‌رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از اجرای طرح شفافیت آرای نمایندگان خبر داد و گفت: مردم از نمایندگان خود در مجلس انتظار شفافیت حداکثری را در آرا و عملکرد دارند که در بخشی از آن در رای اعتماد به وزرا و استیضاح آنان و در طرح‌ها و لوایح و وجود دارد.

به گزارش بااقتصاد، حجت الاسلام سید کاظم موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: مردم از نمایندگان خود در مجلس انتظار شفافیت حداکثری در آرا و عملکرد را دارند که در بخشی از آن در رای اعتماد به وزرا و استیضاح آنان و در طرح‌ها و لوایح و وجود دارد. 

وی افزود: برای شفافیت آرا معتقدیم که باید با مردم صداقت و صراحت داشت البته حوزه نظامی و دفاعی طبق فرمایش مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی نظام استثنا دارد. 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: شفافیت آرا کارآیی نمایندگان مجلس را بالا می‌برد و باید آن را به سایر قوا تسری دهیم.

موسوی گفت: مجلس پیش قدم شفافیت حداکثری در کشور است و شفافیت آرا را به زودی عملیاتی خواهیم کرد. 

نماینده اردبیل در مجلس افزود: ‌شفافیت آرا منجر به آن خواهد شد که مردم به مجلس اعتماد بیشتری کنند؛ البته مطالبه مردم قبل از انتخابات هم از نمایندگان همین موضوع بوده است. 

وی گفت: شفافیت آرا فسادها را از بین برده و منجر به کاهش اتهامات و حرف و حدیث‌ها علیه نماینده می‌شود ضمن آنکه کمک بزرگی به مجلس می‌کند. 

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: نماینده وکیل مردم است و باید خواسته آنها را در مجلس  پیگیری کند که هم اکنون شفاف حداکثری در مجلس و عملکرد نمایندگان یکی از این مطالبات است که بخشی از آن در شفافیت آرا وجود دارد./ فارس

 

ارسال نظر

تازه ها