کد خبر 103174

شرکت تولید خودروهای لوکس جگوار لندرور اعلام کرد که تا سال 2025 تمام خودروهای این شرکت برقی خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی جگوار لندرور انگلیس اعلام کرد که تمام خودروهای تولیدی این شرکت تا سال 2025 برقی خواهند شد و تا سال 2030 مدل‌های گوناگون برقی ارائه و به بازار عرضه خواهد شد. 

این شرکت در قالب این طرح وارد رقابت جهانی میان خودروسازان برای به صفر رساندن آلایندگی خودرو شده است. اگرچه شرکت خودروسازی جگوار لندرور در انگلیس فعالیت می‌کند اما متعلق به شرکت تاتاموتورز هند است و اعلام کرده که تا 5 سال آینده 6 مدل تمام الکتریک به بازار عرضه می‌کند و نخستین خودرو از این مدل‌ها تا سال 2024 وارد خیابان‌ها خواهد شد.

مدل‌های لوکس شرکت جگوار در دهه‌های 1960 و 1970 میلادی بسیار پرطرفدار بودند و حالا جگوار همانند بسیاری از شرکت‌های خودروسازی با چالش رفتن به سمت تولید خودروهای برقی و کنار گذاشتن موتورهای بنزینی مواجه است. 

شرکت جگوار گفته هر سه کارخانه خود در انگلیس را همگام با رفتن به سمت خودروهای برقی باز نگه خواهد داشت. پس از اعلام این شرکت سهام شرکت تاتاموتورز 3 درصد رشد کرد. 

تی یری بلور، که در ماه سپتامبر گذشته ریاست جگوار لندرور را به دست گرفت، می‌گوید: حالا زمان آن رسیده تا فصل بعدی دو برند جگوار و لندرور را ترسیم کنیم.

 

ارسال نظر

تازه ها