کد خبر 103148

عضوئ هیات‌رییسه مجلس مطرح کرد:

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، اصلاحات دولت را در لایحه بودجه خوب دانست و گفت: در راستای کاهش وابستگی بودجه به نفت، درآمدهای مالیاتی افزایش یافته است.

به گزارش بااقتصاد، احمد امیرآبادی فراهانی در جریان جلسه علنی امروز مجلس و در موافقت با کلیات اصلاحیه دولت بر لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بیان کرد: دولت در لایحه اصلاحی که به مجلس ارائه داده است تغییرات خوبی در آن صورت داده است. اولین نکته توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سهم صندوق توسعه ملی از محل فروش نفت است که دولت به دستور رهبری عمل کرده است. از سوی دیگر حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان هزینه ها کاهش یافته است.

وی در ادامه اظهار کرد: مالیات ها نیز به منظور کاهش وابستگی بودجه به نفت افزایش یافته است و درآمدهای مالیاتی از ۲۲۵ هزار میلیارد تومان به ۲۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است همچنین انتشار اوراق اسلامی کاهش یافته است و میزان اعتبارات عمرانی نیز حدود ۵ الی ۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: اما در خصوص ارز ۴۲۰۰ تومانی کاری انجام نشده است که ان شاء الله باید در کمیسیون تلفیق در این زمینه تصمیم گیری شود. اعتبارات قوه قضاییه تقویت شده است اما به اندازه کافی نیست.

وی در ادامه تاکید کرد: برخی از ملاحظات کمیسیون تلفیق در این لایحه رعایت شده است به طور کلی تصمیم مجلس فصل الخطاب است. مجلس تصمیم گرفت لایحه قبلی را به دولت بازگرداند و اکنون دولت نیز اصلاحات لازم را انجام داده است همکاران به فکر لایحه سه دوازدهم نباشند چرا که ما در سال ۱۴۰۰ انتخابات در پیش داریم در سال ۹۱ نیز مجلس لایحه سه دوازدهم داد، اما شورای نگهبان از آنجا که در سال ۹۲ انتخابات داشتیم آن را به مجلس بازگرداند بهتر است کلیات بودجه در مجلس تصویب شده و سایر اصلاحات در مجلس صورت گیرد./ ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها