کد خبر 103019

هفته گذشته ۷۹۳ هزار نفر برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را در امریکا به ثبت رساندند و به جمعیت بیکاران این کشور اضافه شدند.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از رویترز، تعداد آمریکایی‌هایی که این هفته برای اولین بار درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را به ثبت رساندند با اندکی افت نسبت به هفته گذشته به ۷۹۳ هزار نفر رسید.

در گزارش جدید وزارت کار آمریکا همچنین داده‌های مربوط به هفته قبل اصلاح و اعلام شد در آن هفته ۳۳ هزار نفر بیشتر از آن‌چه قبلاً اعلام شده بود درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت کرده بودند.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند که این هفته ۷۵۷ هزار آمریکایی درخواست دریافت حقوق بیکاری خود را ثبت کنند.

تعداد درخواست‌های حمایت از بیکاری در اکتبر و نوامبر هر هفته بین ۷۱۱ هزار نفر تا ۸۴۲ هزار نفر باقی ماند. هرچند این رقم خیلی از رکورد بیکاری ۶.۸۶۷ میلیون نفر در هفته آخر ماه مارس و در بحبوحه آغاز پاندمی کرونا در آمریکا، کمتر است، اما همچنان از همه رکوردهای بیکاری هفتگی قبلی آمریکا قبل از پاندمی کرونا بالاتر است.

رکورد قبلی بیکاری هفتگی آمریکا مربوط به رکود اقتصادی بزرگ جهانی در ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ بود و در آن دوره زمانی به مدت چندین هفته بیکاری هفتگی نزدیک به ۶۶۵ هزار نفر باقی ماند./ مهر

 

ارسال نظر

تازه ها