کد خبر 102939

تروئیکای اروپا در بیانیه خود مدعی شدند اقدام اخیر ایران نقض توافق هسته‌ای (برجام) محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انگلیس، فرانسه و‌ آلمان در بیانیه‌ای مشترک درباره تولید فلز اورانیوم در ایران که در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به آن اشاره شده، ابراز نگرانی کردند.

تروئیکای اروپا در بیانیه خود مدعی شدند اقدام خیر ایران نقض توافق هسته‌ای (برجام) محسوب می‌شود.

سه کشور اروپایی بدون اشاره به عهد شکنی خود در تحقق بندهای برجام، اعلام کردند ایران به عدم تولید، فرآوری و تحقیق و توسعه فلز اورانیوم به مدت 15 سال تعهد داده است.

در ادامه بیانیه اروپا آمده است: ما از ایران می خواهیم این فعالیت ها را بدون هیچ تاخیری متوقف کند و اقدامات جدید منطبق با توافق هسته ای را اتخاذ کند.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مدیرکل [آژانس بین‌المللی انرژی اتمی] رافائل ماریانو گروسی امروز اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را از تحولات اخیر در رابطه با فعالیت‌های تحقیق و توسعه ایران در زمینه تولید فلز اورانیوم به عنوان بخشی از هدف اعلام‌شده‌ خود برای تولید سوخت مورد نیاز رآکتور تحقیقاتی تهران، آگاه کرد.»

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ادامه این بیانیه افزود: «آژانس در روز 8 فوریه [20 بهمن] تولید 3.6 گرم فلز اورانیوم در کارخانه تولید صفحه سوخت (FPFP)در اصفهان را تأیید می‌کند.»

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها